Líbí se vám paličkování? Přihlašte se do podzimního kurzu pro dospělé v plzeňském “národopisu”

Národopisné muzeum v Plzni pořádá podzimní kurz paličkování pro dospělé. Kurz je určen začátečníkům, kteří se chtějí seznámit s  touto výjimečnou textilní technikou, ale i pro pokročilejší paličkářky / paličkáře, kteří by se v  paličkování rádi zdokonalili.

Začátečníci se naučí navíjet paličky a osvojí si základní paličkovací techniky (paličkování řetízku, pláténko na očka, pláténko pod dva páry, kroucené páry, háčkování, pláténko kroucené pod dva páry na očka a mnoho dalšího). “Na konci kurzu si budou moci kurzisté dle jednoduchých podvinků sami upaličkovat originální krajkový doplněk. Každému přihlášenému bude věnována individuální pozornost zkušené lektorky,” uvádí mluvčí Západočeského muzea v Plzni Romana Němečková.

Kurz se uskuteční každé úterý od 1. 10. do 17. 12. 2019 (mimo 29. 10.). Bližší informace: Lenka Raunerová (lektorka kurzu), tel.: 603  525  249, e-mail: mailto:lenka.raunerova@seznam.cz, Michaela Oliberiusová (Národopisné muzeum Plzeňska), tel.: 378  370  206, e-mail: mailto:moliberiusova@zcm.cz

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *