Levný plyn a levná elektřina? Dobře vybírejte, s kým uzavřete novou smlouvu

Plyn zdražuje a s elektřinou to příštích měsících nebude jiné. Slyšíme to v televizi, v rozhlase a čteme v inzertních letácích. Realita je jasná, jen jde o to, nenechat si diktovat, od koho a za kolik energie pořídíme.

Lidé mají už dost šmejdů, kteří jim v padnoucích oblecích a v kravatě neodbytně vnucují dodávky plynu a elektřiny. „Až když jsem mu pohrozila, že pustím psa, odešel,“ napsala na Facebook žena středního věku z okraje Plzně. „Pozor na ně, neuzavírejte smlouvy s někým na ulici,“ radí inspektoři České obchodní inspekce.

Jak tedy vybrat toho nejlepšího a nejserióznějšího dodavatele? Konzervativnější spotřebitelé chtějí nejraději zůstat tam, kde platí deset i patnáct let. Myslí si, že věrnému zákazníkovi dají výhodnější cenu. Ale většinou to není pravda. A vybrat podle letáků a reklam, i když o firmě dohromady nic nevíte? Řeknou vám o sobě jen co sami chtějí, a tváří se přitom “medově”.

Najít výhodného dodavatele energií není jednoduché. Vyplatí se sám si hledat toho nejvýhodnějšího nejlépe na internetu. Seriózní vám už na začátku nabídnou přesné ceníky a kalkulačku, která přesně určí, jaká sazba je pro vás nejvýhodnější. A také zavolejte do jejich call centra a ptejte se na věci, které potřebujete vědět. Zkuste zavolat i svému současnému dodavateli. Mnohé poznáte už podle prvního telefonátu. Nenechte si diktovat, od koho budete odebírat energie a kolik za ně zaplatíte.

Levný plyn a levná elektřina vám dovolí mít své finance pod kontrolou. Neplaťte víc, než je nutné. Srovnávejte, počítejte a nedejte jen na první dojem. Jak na vás začnou “tlačit”, obraťte se na někoho jiného. My jsme vyzkoušeli https://www.epet.cz/ a vybrali jsme si je. Cenu nabídli o trochu nižší než největší hráč na trhu, ale přístup byl naprosto odlišný. Celým procesem změny nás provedli rychle a pohodlně. Změna dodavatele byla jednodušší, než jsme čekali.

Ilustrační foto Pixabay

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *