Letní dovolená v Plzeňském kraji. Tipy na výlety vám pomůže najít Prázdninová štafeta

Prázdniny má většina z nás spojené s dovolenou a relaxací. Právě teď je ta nejlepší doba na poznávání krás a zajímavostí jednotlivých regionů Česka. Letní pobyty plánujeme většinou dlouho dopředu, ale spousta lidí – možná pod vlivem koronaviru v posledních dvou letech – řeší ubytování v hotelu až na poslední chvíli. Zajímavým místem pro dovolenou může být například Plzeňsko. Kulturu, zábavu a samozřejmě pivo nabízí samotné krajské město, ale dovolená v Plzeňském kraji vás může zavést třeba do Konstantinových lázní, na Šumavu, na Chodsko nebo na poznávání oblasti z výšky – putováním po moderních rozhlednách.

Plzeň nabízí nepřeberné množství kulturních, sportovních a volnočasových aktivit pro všechny generace. Západočeská metropole patří k nejvyhledávanějším městům v České republice. Turisté mohou vybírat mnoho míst, která mohou navštívit. Jedná se například o zoologickou a botanickou zahradu, DinoPark, Techmania Science Center, Muzeum loutek a mnoho dalších. Zajímavou lokalitou jsou i bývalé industriální objekty DEPO2015, Moving Station či Papírna. Prostor pro společné trávení volných chvil nabízí areál Plzeňského Prazdroje.

Malé svou velikostí, ale velké svým jedinečným kouzlem a léčebnou silou jsou Konstantinovy Lázně. Leží ukryty uprostřed lesů západních Čech severozápadně od Plzně v jedné z ekologicky nejčistších oblastí České republiky. Doposud neobjevený kus naší země, pro všechny, kdo hledají klid a ticho. Ve spojení s moderním wellnescentrem je ideálním místem pro odpočinek. Nejznámějším ze zdejších pramenů je Prusík, který v lázních využívají především při uhličitých koupelích a také pro podkožní aplikaci zřídelního plynu.

Vydat se můžete na Šumavu, na Chodsko či do Českého lesa. Další tipy na výlety v Plzeňském kraji vám pomůže najít Prázdninová štafeta – turistické putování po zajímavých místech západních Čech. Ubytování v Plzeňském kraji najdete ve městech i v menších místech.

Ať už se rozhodnete pro návštěvu jakéhokoliv regionu v Česku, rezervujte si ubytování na Hotel.cz. Stačí si jen vybrat a vyrazit.

Placla, foto www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *