Lázeňský festival jablek opět provoní kolonádu v Mariánských Lázních

Karlovarský kraj zve všechny malé i velké zájemce na tradiční Lázeňský festival jablek. Akce se koná v neděli 13. října 2019 od 10 hodin na kolonádě Maxima Gorkého v Mariánských Lázních.

„Z Lázeňského festivalu jablek se stala velmi oblíbená podzimní akce, která i v letošním ročníku nabídne návštěvníkům ochutnávku jablečných moučníků přihlášených do soutěže, jarmark regionálních výrobců a řemeslníků. Děti mohou ukázat svůj výtvarný talent v soutěži s názvem „Jablečný skřítek“ a získat drobné dárky. Samozřejmě se bude vybírat nejkrásnější jablko z výpěstků našich zahrádkářů. Program je velmi bohatý, proto bych chtěl pozvat všechny rodiče s dětmi, mladé i starší věkem, aby si festival rozhodně nenechali ujít,“ uvedl krajský radní Karel Jakobec.

Součástí programu bude také slavnostní salva ostrostřelců ze Stříbra, výstava „Stromy v krajině“ i tvůrčí dílny s jablečnou tématikou pro všechny účastníky. Lidé, kteří se zajímají o staré krajové odrůdy ovoce, jež jsou dodnes k nalezení v mnoha zahrádkách, sadech či alejích kolem cest, mohou vidět přímo na kolonádě výstavu jak zahrádkářských výpěstků, tak i těchto starých odrůd a získat odbornou radu od zástupců Ekologického centra Meluzína a Genových sadů Tachovska.

Festival zpestří v 11:15 hodin hudební vystoupení skupiny Míša Leicht & Bert Leicht z Plzně a od 16 hodin vystoupení pražské skupiny Dobré ráno blues band. A příjemným bonusem pro návštěvníky je bezesporu i to, že každou lichou hodinu zazní mariánskolázeňská zpívající fontána. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *