Kytice slavných operetních melodií zazní v Radium Palace v Jáchymově

Milovníci operety by si neměli nechat ujít koncert nazvaný Kytice slavných operetních melodií ve čtvrtek 10. října od 20 hodin v koncertním sále hotelu Radium Palace v Jáchymově.

Přeneseme se do kouzelného světa operety a zaposloucháme se do nestárnoucích skladeb F. Lehára, O. Nedbala, R. Frimla, J. Strausse a dalších, neméně slavných operetních skladatelů. Světově známé melodie představí sopranistka Miriam Čížková, laureátka prestižní Mezinárodní pěvecké soutěže Franze Lehára v Komárně, jež působila nejen v Divadle J. K. Tyla v Plzni, ale i v zahraničí – především v SRN a ve skandinávských zemích – a mladá, talentovaná sopranistka Natálie Šmausová, studentka Plzeňské konzervatoře, která v roce 2017 získala čestné uznání na soutěži Bohuslava Martinů v Praze a druhé místo na Mezinárodní soutěži Romantica Praha.

O klavírní doprovod se postará Štěpán Slavík, absolvent Plzeňské konzervatoře a Hudební fakulty JAMU v Brně, účastník několika úspěšně zakončených klavírních soutěží, jenž se kromě koncertování věnuje korepetici u nás i v zahraničí a také pedagogické činnosti.

Informace pro lázeňské hosty:
– Na koncert je možné koupit vstupenky u programových specialistek ve všech lázeňských hotelech, ve Spa info Praha a 30 min. před samotným vystoupením.
– Přihlášky na večerní pendlbus je nutné předem nahlásit opět u programových specialistek, nejpozději však do 15 hod. Pokud nebude žádný pendlbus nahlášen – objednán, bude k dispozici pouze Taxi. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *