Kurzy pro seniory – v Chodově, Mariánských Lázních a v Sokolově

Karlovarského kraje ve spolupráci s projektem Senior Pas pořádá kurzy pro seniory. Jejich cílem je naučit seniory bránit se agresivnímu nátlaku ze strany některých “šmejdů” a uvést je do tajů chytrých telefonů. 

Kurz asertivity – 13. 10. 2022 od 10:00 do 12:00 hodin v Městské knihovně v Chodově, Staroměstská 55.

Kurz naučí seniory bránit se agresivnímu nátlaku ze strany některých “obchodníků” a jejich praktikám. Kurz se také zaměří na účinné rozpoznání manipulace. Důležitou součástí kurzu je také praktický nácvik asertivního chování v různých modelových situacích typických pro seniory. Ochrana proti „šmejdům“ a jejich praktikám atd. Přednáší Policie ČR. Záštitu nad akcí převzal Ing. Petr Kulhánek.

Na kurz je nutné přihlášení předem na info@seniorpasy.cz nebo telefonicky na čísle 725 534 865.

Kurz Jak na chytrý telefon

Kurz naučí seniory ovládat chytrý telefon s Androidem. Poradí i v případě, kdy si chtějí senioři chytrý telefon teprve vybrat a koupit. Dozví se, jak správně provést základní nastavení, co znamenají položky v nastavení a menu. Kurz je určen pro úplné začátečníky nebo mírně pokročilé. Kurz budou provázet teoretické a praktické ukázky. Senioři si odnesou poznatky: základy ovládání a nastavení, vytvoření účtu Google, synchronizace, volání, SMS, MMS, správa kontaktů, základy komunikace se světem – WhatsApp, budík, bezpečnost, připojení k internetu, fotografování a multimediální funkce – video, hudba. Na závěr bude prostor pro dotazy, případně práce s vlastními mobilními telefony.

Kurz se bude konat na dvou místech v kraji a to:

19. 10. 2022 od 14:00 do 16:00 hodin, Městský úřad Sokolov, Rokycanova 1929

20. 10. 2022 od 10:00 do 12:00 hodin v Městské knihovně Mariánské Lázně, Hlavní třída 370/3

Na kurzy je nutné přihlášení předem na info@seniorpasy.cz nebo telefonicky na čísle 725 534 865.

Zdroj: Karlovarský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *