Kulturní akce a občanské aktivity podpoří mikrogranty. Jejich vyhlášení schválili plzeňští radní

Podpořit kulturní dění a občanské aktivity ve městě mají mikrogranty, jejichž vyhlášení schválili plzeňští radní. Žádosti o finanční podporu je možné podávat od 19. dubna.

„Název celého dotačního programu je Mikrogranty na podporu kulturních a  uměleckých projektů pro rok 2021 a je určen na podporu menších akcí realizovaných na  území statutárního města Plzně a ve výjimečných případech i v  jeho nejbližším okolí,“ uvedla náměstkyně primátora města Plzně pro oblast kultury, památkové péče a  sociálních věcí Eliška Bartáková. “Podporovány jsou projekty, které během roku oživí kulturní dění, a  to zejména prostřednictvím aktivit v  oblastech jako jsou hudba, tanec, divadlo, výtvarné umění, design, literatura, podpora kulturních a lidových tradic, site specific art a jiné. Prostřednictvím tohoto dotačního programu podporuje město Plzeň široké spektrum kulturních aktivit, zejména neziskových organizací, v  některých případech zdánlivě menšinových kulturních a uměleckých projektů,“ vysvětluje Eliška Bartáková.

Upozornila, že podávat žádosti je možné od 19. dubna a  během roku bude několik uzávěrek příjmu žádostí o dotace tak, aby byly postupně posouzeny a  podpořeny projekty pro  období od jara do konce letošního roku. „Minimální požadovaná i poskytnutá částka v  programu průběžných Mikrograntů je 5 tisíc, maximální 30 tisíc korun. Z  dotace je však hrazeno maximálně 70 procent skutečných nákladů na projekt,“ informovala náměstkyně.

Vedoucí Odboru kultury Magistrátu města Plzně Květuše Sokolová připomněla, že žádost musí být zpracována a odevzdána na předepsaném formuláři, který je k  dispozici na odboru kultury na adrese Kopeckého sady 11, nebo ke stažení na webu města http://www.plzen.eu/ v  sekci Granty a dotace. Upřesnila také data jednotlivých uzávěrek příjmu dotací. „Termíny uzávěrek odevzdání žádostí jsou celkem čtyři, a to 26. dubna, 31. května, 30. července a 10. září,“ uvedla Květuše Sokolová. A dodala, že žádost o dotaci musí být podána před zahájením konání daného projektu.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *