Křižovatku Sukova – Schwarzova bude od středy řídit semafor. Pomůže to hlavně chodcům

Od středy 7. října 2020 budou nově řídit křižovatku Sukova – Schwarzova v  Plzni na Borech semafory. Stavební práce s  přebudováním úseku začaly v  polovině července, přestavba trvala přes dva měsíce. Akce si vyžádala jen minimální omezení v  osobní dopravě. 

„Realizací přestavby křižovatky dojde k významnému zvýšení bezpečnosti chodců i vozidel v  úseku Sukova – Schwarzova. Ke zlepšení podmínek pro pohyb chodců přispěje, že signalizovaný přechod přes Sukovu ulici bude nově na obou ramenech křižovatky v ulici Sukova. Celkové náklady na přebudování křižovatky jsou ve výši 7,151 milionu korun,“ vysvětlil náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

V rámci přebudování křižovatky město stavebně upravilo napojení Schwarzovy ulice do Sukovy ulice, vybudovalo bezbariérové chodecké přechody, osadilo světelné signalizační zařízení, přeložilo stožár veřejného osvětlení a provedlo související vodorovné dopravní značení. Nové světelné signalizační zařízení je připojeno na dopravní ústřednu. Pro cyklisty jsou připravené přejezdy přes Sukovu ulici, na straně blíže k  náměstí Míru, a přes Schwarzovu ulici.

„Přípravu této investiční akce jsme zahájili již v roce 2014 na základě vyhodnocení rizikových dopravních situací, v tomto případě rizikového přecházení chodců přes čtyřproudou komunikaci na přechodu pro chodce bez řízení semafory, omezené viditelnosti vozidel na chodce kvůli protihlukové stěně a dále z hlediska špatných rozhledových podmínek při vyjíždění vozidel z ulice Schwarzova kvůli protihlukové stěně,“ uvedla technická náměstkyně Správy veřejného statku města Plzně Andrea Fojtíková.

„Samotnou stavební přípravu přebudování křižovatky na světelně řízenou jsme zahájili již v loňském roce, kdy jsme souběžně s opravou povrchu vozovky Sukovy ulice, kterou zajišťovalo Ředitelství silnic a dálnic České republiky, vybudovali bezbariérové přechody přes Sukovu ulici a indukční smyčky pro semafory tak, aby nebylo nutné zasahovat do nového povrchu vozovky. Z důvodu kumulace uzavírek týkající se Kaplířovy ulice jsme stavbu museli přerušit a přesunout ji na letošní prázdniny,“ připomněl Josef Brůha, vedoucí oddělení světelné signalizace Správy veřejného statku města Plzně.

V souvislosti s úpravou napojení ulic byla rovněž provedena oprava povrchu přilehlého úseku Schwarzovy ulice v délce přibližně 50 metrů.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *