Kraj podpoří natáčení filmů „Naše zvony pěkně znějí“, „Mazel a tajemství lesa“ a „Prvok, Šampón, Tečka a Karel“

Rada Plzeňského kraje schválila poskytnutí dotace ve výši 30 000 korun spolku Chrástecká muzika, z.s. na částečné pokrytí nákladů spojených s realizací filmu „Naše zvony pěkně znějí“. Film vychází ze stejnojmenného pásma písní a lidové poezie, jsou v něm použity především západočeské písně, včetně málo známých písní ze Stříbrska. Film byl natočen v okolí Konstantinových lázní. Lidová muzika z Chrástu je mladý folklorní soubor s novým přístupem k folkloru a lidové tradici.

Dále členové rady odsouhlasili poskytnutí dotace ve výši 400 000 korun společnosti BFILM.cz s.r.o. na částečné pokrytí nákladů spojených s výrobou filmu „Mazel a tajemství lesa“. Jedná se o dobrodružný příběh desetiletého Martina, typického městského kluka, který se odehrává během letního tábora. Cílem snímku je navázat na tradici dětských a rodinných filmů. Natáčet se bude v lokacích – Bolfánek-Chudenice, Tupadelské skály, údolí Úterského potoka po dobu 15 natáčecích dnů.

Dotaci ve výši 400 000 korun by měla obdržet také společnost LOVE.FRAME s.r.o. na částečné pokrytí nákladů spojených s výrobou filmu „Prvok, Šampón, Tečka a Karel“. Jedná se o film podle knihy Patrika Hartla, který bude film také režírovat. Film vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že na sebe nemohou být pyšní, pokusí se s tím něco udělat. Film se bude natáčet z části u Rokycan a dále v Plzni, kde budou využity interiéry restaurací a barů, zřejmě také exteriéry ulic.

Poskytnutí dotací bude ještě schvalovat zastupitelstvo. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *