Kráčející čáp, skákající žába, vlnící se had nebo šikovný lachtan. Děti testovaly své pohybové dovednosti

V areálu  57. MŠ Plzeň, Nad Dalmatinkou se v pátek dopoledne konalo další testování pohybových dovedností předškolních dětí. Děti absolvovaly několik různých disciplin, které evokují pohybové dovednosti zvířátek, jako např. kráčející čáp, skákající žába, vlnící se had nebo šikovný lachtan. Projekt realizuje Nadace sportující mládeže. 
“Této aktivitě se věnujeme už více než deset let. Od roku 2016 na Pohyb 1P navazují Sportovní hry mateřských škol a od roku 2014 vrcholí snaha o podporu pohybových aktivit dětí předškolního a mladšího školního věku Festivalem sportu,” uvedl předseda správní rady Nadace sportující mládeže František Berka. “Naším záměrem je systémovým způsobem přivést děti k pravidelnému pohybu. Rodiče ještě v den testování obdrží vyhodnocení výsledků a také další materiály informující o možnostech sportovních aktivit v místě bydliště, doporučení týkající se správného stravování a další informace. Díky tomu mohou mateřské školy i rodiče ovlivňovat nevhodné návyky dětí ještě před vstupem na základní školu,” doplnil František Berka.
Po cvičení děti obdržely pamětní diplomy a další drobné dárky, ocenění za předvedené výkony jim předali Václav Beran, místostarosta Městského obvodu Plzeň 4 a Vladimír Jarý, stříbrný medailista z OH 1972 v házené. Ten si s dětmi o své sportovní kariéře také popovídal.
Zdroj: public-eye
  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *