Kontaktní centrum už odbavilo přes 500 hovorů. Jeho cílem je zajistit nákup a další pomoc seniorům

Nakoupit základní potraviny, vyzvednout léky, vyvenčit psa, ale i poskytnout psychologickou podporu je úkolem Kontaktního centra, které spustilo město Plzeň v  úterý 17. března v  8 hodin. Jeho cílem je zajistit nákup a další pomoc seniorům, kteří jsou nejrizikovější skupinou v  populaci z  důvodu šíření pandemie koronaviru způsobující onemocnění Covid-19. Cílem České republiky je ochránit starší populaci, seniorům doporučila vláda nevycházet z  domova, proto město obratem zřídilo krizovou linku 378  032  222, na níž mohou o pomoc požádat kromě seniorů také rodiče samoživitelé a lidé v  opravdu krizové situaci.

„Za týden fungování našeho Kontaktního centra jsme odbavili již více než 500 hovorů. Od začátku se jedná o několik desítek hovorů denně. Problémy s  odbavením a vyřízením hovorů nemáme, všichni zájemci se bez problému dovolají. Díky našim dobrovolníkům, kteří fungují pod Mezigeneračním a dobrovolnickým centrem TOTEM, z. s., můžeme našim seniorům zajistit nákup potravin či léků. Často ale senioři potřebují podpořit, objasnit některé informace ohledně onemocnění a právě s  tímto jim díky zaměstnancům Magistrátu města Plzně a dalších neziskových organizací dokážeme pomoci,“ připomněl primátor Plzně Martin Baxa a dodal: „Plzeňanům není lhostejné, co se děje. Neskutečně mě těší solidarita a soudržnost všech, kteří chtějí pomáhat starším spoluobčanům, a tím je chránit před možnou nákazou. Věřím, že naše město společně tuto krizi zvládne.“

„Velmi mnoho dotazů na Kontaktním centru se týká roušek a kde je možné je sehnat. Město Plzeň nakoupilo sedm kilometrů látky a žádá dobrovolníky o pomoc s  ušitím. Látku občanům zavezeme a poté si vyzvedneme hotové roušky, které rozdělíme potřebným. Prosíme všechny občany, kteří mají zájem pomoc, aby napsali na e-mail mailto:pomahajici@plzen.eu. Roušky pro město šijí i švadleny z  Divadla J. K. Tyla či společnost Styl Plzeň, od kterých jsme obdrželi již přes 7500 roušek. O víkendu přinesli občané na naši radnici přes 500  roušek, kterým moc děkujeme,“ doplnil radní pro oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s  majetkem města David Šlouf. Seniorům, kteří nemají možnost si roušku pořídit jinde, rozváží roušky dobrovolníci z  TOTEMu.

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *