Kinematograf bratří Čadíků zavítá letos do Malesic. První představení je už 20. června

Kinematograf bratří Čadíků brzy vyrazí na své každoroční putování a jeho hned první zastávkou na západě Čech bude plzeňská městská část Malesice. Promítání se uskuteční pod otevřeným nebem v prostředí zdejšího parčíku u víceúčelového hřiště od čtvrtka 20. června do neděle 23. června.

„Bude to premiéra letního kina v Malesicích. Nápad pozvat k nám kinematograf se zrodil při setkání s místními seniory, kteří vzpomínali na dobu, kdy v Malesicích fungovalo klasické kino. Rozhodli jsme se na tu dobu navázat a zorganizovat alespoň na pár dnů letní kino. Kinematograf bratří Čadíků naší žádosti vyhověl a z jeho nabídky filmů si pak sami naši občané hlasováním na internetu a na facebooku vybrali filmy, které se budou promítat,“ řekl starosta obvodu Plzeň 9-Malesice Aleš Tolar.

Kino v Malesicích bude mít na programu výhradně české filmy, novinky roku 2018 – Po čem muži touží, Hastrman, Čertí brko a Chata na prodej. Promítat se bude v parčíku u víceúčelového hřiště každý den od 21.30. O občerstvení pro diváky (pivo, nealko, grilování) se postarají místní dobrovolní hasiči.
Pro kinematograf bratří Čadíků bude letošní sezona již v pořadí osmadvacátou. Jak říká jednatel společnosti provozující pojízdná kina Dr. Josef Čadík, od roku 1992, kdy bratři Čadíkové koupili první maringotku a vyrazili s ní na první pouť, kinematograf výrazně rozšířil své aktivity po celé České i Slovenské republice, získal podporu mnoha významných osobností českého filmu a stal se součástí mnoha festivalů a kulturních událostí.

„Kulturní přínos však není našim jediným cílem. Kinematograf na svých projekcích v ČR vybírá dobrovolné vstupné, které je každoročně věnováno na charitativní účely,“ dodává Josef Čadík. (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *