Kdybych kolem sebe neměl lidi, na něž se mohu spolehnout, neměl bych být za co vyznamenán, prohlásil špičkový chirurg

Primátor města Plzně Roman Zarzycký přijal ve středu 16. listopadu profesora Vladislava Třešku, přednostu Chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Plzeň a Transplantačního centra v Plzni a také proděkana Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni. Pogratuloval mu k jeho 65. narozeninám i k medaili Za zásluhy I. stupně, kterou mu letos 28. října udělil prezident republiky Miloš Zeman za zásluhy o stát v oblasti vědy, výchovy a školství.

„Gratuluji vám k životnímu jubileu a státnímu vyznamenání. Velmi si vás vážím a obdivuji, s jakým úsilím se věnujete své práci, ve které zachraňujete lidské životy. Skvěle reprezentujete naše město a děláte dobré jméno plzeňské fakultní nemocnici. Musel jste absolvovat dlouhou cestu, jak vzdělanostní, tak praktickou, a já vám za to děkuji,“ řekl primátor Roman Zarzycký.

„Vážím si tohoto setkání. Je pro mě, stejně tak jako již zmíněné vyznamenání, oceněním celého kolektivu, s nímž pracuji. Kdybych kolem sebe neměl lidi, na něž se mohu spolehnout, neměl bych být za co vyznamenán,“ řekl s úsměvem Vladislav Třeška.

Primátor Roman Zarzycký se zajímal o nejbližší profesorovy plány. „Mladí členové mého kolektivu nyní byli v Miláně, kde je špičkové chirurgické pracoviště. Školili se tam v robotické chirurgii. Chceme ji při operacích jater využívat už od března příštího roku. Budeme první v České republice,“ prozradil profesor Vladislav Třeška.

A protože oba účastníci setkání jsou velkými sportovními fanoušky, probírali kromě zdravotních témat také ta sportovní. Debatovali o tom, jak se daří plzeňským fotbalistům, hokejistům či házenkářům.

Prof. MUDr. Vladislav Třeška, DrSC., se narodil v Plzni 13. listopadu 1957. Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Plzni. V roce 1999 byl jmenován profesorem chirurgie. Zabývá se především chirurgií jater, cévní chirurgií a transplantologií. Je autorem mnoha odborných monografií, počet jeho domácích i zahraničních publikací je více než čtyři sta. Je častým hostem domácích i zahraničních odborných fór, absolvoval jich už více než osm set. Je přednostou Chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Plzeň a Transplantačního centra v Plzni, proděkanem Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni, předsedou České transplantační společnosti, prvním místopředsedou České chirurgické společnosti a významným členem mnoha dalších profesních a vědeckých společností a seskupení.

Zdroj: www.plzen.eu

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *