Karlovarský kraj podpoří horskou službu dotací na nákup techniky a zdravotnického materiálu

Rada Karlovarského kraje odsouhlasila poskytnutí individuální dotace na obnovu a doplnění zdravotnického materiálu pro Horskou službu ČR, oblast Krušné hory. Jedná se o dotaci ve výši 200 000 Kč z krajského rozpočtu.

„Členové horské služby jsou zpravidla prvními, kdo se v terénu dostane na místo k pacientovi. I s ohledem na to, že v Karlovarském kraji nemáme leteckou záchrannou službu, je velmi důležité, aby byli horští záchranáři vybaveni kvalitní technikou, kterou ke své práci potřebují a mohli tak poskytovat odpovídající péči přímo na místě nebo do doby předání pacienta,“ uvedl radní pro zdravotnictví Jan Bureš.

Za peníze z dotace si horská služba pořídí 2 kusy automatických externích defibrilátorů AED. O tento konkrétní druh žádá z důvodu registrace v rámci First responder a kompatibility elektrod používaných Zdravotnickou záchrannou službou Karlovarského kraje. Pořízením tohoto typu by došlo k zajištění kompatibility mezi přístroji, které obě složky používají.

Dále jde o nákup batohů, dlah a dalšího spotřebního zdravotnického materiálu, který pracovníci horské služby používají v každodenním provozu na území Karlovarského kraje.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *