Karlovarský kraj bude ve čtvrtek rozdělovat další roušky a respirátory zdravotníkům

Karlovarský kraj obdržel další část ochranných prostředků pro zdravotníky. Po dohodě s vedením obcí s rozšířenou působností zřídí příslušníci městské policie výdejní místo, kde se předání těchto ochranných prostředků uskuteční. Výdej proběhne ve čtvrtek 19. března 2020 od 14 do 19 hodin. Roušky a respirátory jsou určeny pro lékárny na území kraje a pro ordinace vybraných ambulantních specialistů. Přesně vymezené počty a typy ochranných prostředků kraj obdržel od Správy státních hmotných rezerv ČR.

Výdej se týká pouze následujících  poskytovatelů zdravotních služeb:

Lékárny s místem poskytování zdravotních služeb na území Karlovarského kraje (každá lékárna obdrží cca 40 roušek)

Ordinace ambulantních specialistů – výhradně odbornost ORL, vnitřní lékařství, kardiologie s místem poskytování na území Karlovarského kraje (každá z těchto ordinací obdrží cca 10 ks respirátorů FFP2)

Výdejní místa:
Ostrov, Mírové náměstí 733, Ostrov, Dům kultury, T klub
Karlovy Vary, Moskevská 34, K. Vary, Městská policie Karlovy Vary
Sokolov, Rokycanova 1929, Sokolov, Městská policie, vnitřní dvůr městského úřadu
Cheb, Jiráskova 2, Cheb, Městská policie, garáž vedle vstupu
Mariánské Lázně, Ruská 155, M. Lázně, stará budova městského úřadu, přízemí
Aš, Kamenná 52, Aš, Městský úřad, přízemí – podatelna
Kraslice, Náměstí 28. října 1438, Městský úřad Kraslice

Ochranné prostředky budou vydány po prokázání se kopií či originálem oprávnění k poskytování zdravotních služeb, přebírající osoba bude mít sebou razítko poskytovatele zdravotních služeb a občanský průkaz.

„Prosíme zástupce každého ze zdravotníků či z lékáren, aby se dostavili v uvedeném čase na výdejní místo podle toho, kde poskytují zdravotní služby. Pokud by si roušky či respirátory nepřevzali, tak si je mohou vyzvednout v pátek 20. března 2020 na krajském úřadě od 11 do 14 hodin,“ upřesnil krajský radní Jan Bureš. Kontaktní osobou pro výdej na krajském úřadě je p. Vladimír Šumina – 736650102. Dalšími ochrannými prostředky bude kraj postupně vybavován v následujících dnech, je proto třeba, aby zdravotníci sledovali informační portál Karlovarského kraje www.kr-karlovarsky.cz.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *