Kam za kulturou a zábavou v dubnu – NA TACHOVSKU

Na zámku budou malovaná vajíčka
Tachov – Výstava velikonočních vajíček je od 3. do 28. dubna na tachovském zámku. Jak krásně se dají vajíčka upravit a namalovat, to uvidíte na vajíčkách Bärbel Jílkové, která do výstavy zapůjčila 250 kusů kraslic. Výstava je k vidění od středy do neděle vždy od 10 do 17 hodin.
Přednáška s geologem Petrem Rojíkem
Černošín – Neklidná Země pod našima nohama , tak se jmenuje přednáška, která naváže na nedávné vyprávění o geologii našeho kraje, ale tentokrát se autor Petr Rojík zaměří na nedávnou minulost a přítomnost. Ukáže, jak a proč vznikají v našem okolí zemětřesení, sopky, mofety, hydrotermální vývěry a posuny ker. Představí aktuální výsledky badatelů mezinárodních týmů a ukáže Zemi pod našima nohama v novém, dobrodružném světle. Beseda se koná v černošínském muzeu 6. dubna od 17 hodin. V případě velkého zájmu lze domluvit i další náhradní termín.

V Černošíně vystavují paličkované krajky
Černošín – Až do 15. dubna bude v černošínském muzeu k vidění výstava pod názvem Křížené nitky. Paličkované krajky, obrázky, květiny do výstavy zapůjčily děti z 26. Základní školy v Plzni, které učí paličkovat Lenka Raunerová z Litic. Výstavu doplňují i díla dospělých. Otevřená je denně od 10 do 16 hodin.

Tachovská knihovna vyhlásila výtvarnou soutěž
Tachov – Městská knihovna v Tachově vyhlásila výtvarnou soutěž pro děti. Tématem je Velikonoční kuřátko. Děti mohou zvolit jakoukoliv techniku tvorby, může jít i o prostorovou práci. Vyhlášení výsledků se bude konat v pondělí 15. dubna od 14 hodin.

V Tachově zahájí výstavu Mozaiky
Tachov – Na tachovském zámku zahájili výstavu Mozaiky. Autorkou je zpěvačka, textařka, skladatelka a také pedagožka a výtvarnice Irena Budweiserová. Výstava potrvá do 2. června.

Putování od Přimdy k Volfštejnu
Tachov – V tachovské knihovně se chystá filmové putování od hradu Přimdy ke hradu Volfštejnu u Černošína. Moderátor a scénárista Libor Marek, který je autorem filmů Pověsti a záhady českých hradů, se s vámi podělí o zajímavosti a středověké artefakty i příběhy těchto dvou hradů. Zájemci jsou zváni na besedu do tachovské knihovny  v pondělí 8. dubna od 18 hodin.

V tachovském zámku zahájí turistickou sezónu
Tachov – V neděli 14. dubna se bude na tachovském zámku slavnostně zahajovat turistická sezóna. Pro návštěvníky se chystají prohlídky v dobových kostýmech, přivítá je osobně šlechtická rodina a nebude chybět ani malé knížecí občerstvení. Akce začne ve 14 hodin, prohlídky budou vždy po hodině  (14,15 a16 hod), ale je nutno se dopředu objednat! (sih)

Ilustrační foto zámek Tachov

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *