Kam za kulturou a zábavou v dubnu – NA TACHOVSKU

Na zámku budou malovaná vajíčka
Tachov – Výstava velikonočních vajíček je od 3. do 28. dubna na tachovském zámku. Jak krásně se dají vajíčka upravit a namalovat, to uvidíte na vajíčkách Bärbel Jílkové, která do výstavy zapůjčila 250 kusů kraslic. Výstava je k vidění od středy do neděle vždy od 10 do 17 hodin.
Přednáška s geologem Petrem Rojíkem
Černošín – Neklidná Země pod našima nohama , tak se jmenuje přednáška, která naváže na nedávné vyprávění o geologii našeho kraje, ale tentokrát se autor Petr Rojík zaměří na nedávnou minulost a přítomnost. Ukáže, jak a proč vznikají v našem okolí zemětřesení, sopky, mofety, hydrotermální vývěry a posuny ker. Představí aktuální výsledky badatelů mezinárodních týmů a ukáže Zemi pod našima nohama v novém, dobrodružném světle. Beseda se koná v černošínském muzeu 6. dubna od 17 hodin. V případě velkého zájmu lze domluvit i další náhradní termín.

V Černošíně vystavují paličkované krajky
Černošín – Až do 15. dubna bude v černošínském muzeu k vidění výstava pod názvem Křížené nitky. Paličkované krajky, obrázky, květiny do výstavy zapůjčily děti z 26. Základní školy v Plzni, které učí paličkovat Lenka Raunerová z Litic. Výstavu doplňují i díla dospělých. Otevřená je denně od 10 do 16 hodin.

Tachovská knihovna vyhlásila výtvarnou soutěž
Tachov – Městská knihovna v Tachově vyhlásila výtvarnou soutěž pro děti. Tématem je Velikonoční kuřátko. Děti mohou zvolit jakoukoliv techniku tvorby, může jít i o prostorovou práci. Vyhlášení výsledků se bude konat v pondělí 15. dubna od 14 hodin.

V Tachově zahájí výstavu Mozaiky
Tachov – Na tachovském zámku zahájili výstavu Mozaiky. Autorkou je zpěvačka, textařka, skladatelka a také pedagožka a výtvarnice Irena Budweiserová. Výstava potrvá do 2. června.

Putování od Přimdy k Volfštejnu
Tachov – V tachovské knihovně se chystá filmové putování od hradu Přimdy ke hradu Volfštejnu u Černošína. Moderátor a scénárista Libor Marek, který je autorem filmů Pověsti a záhady českých hradů, se s vámi podělí o zajímavosti a středověké artefakty i příběhy těchto dvou hradů. Zájemci jsou zváni na besedu do tachovské knihovny  v pondělí 8. dubna od 18 hodin.

V tachovském zámku zahájí turistickou sezónu
Tachov – V neděli 14. dubna se bude na tachovském zámku slavnostně zahajovat turistická sezóna. Pro návštěvníky se chystají prohlídky v dobových kostýmech, přivítá je osobně šlechtická rodina a nebude chybět ani malé knížecí občerstvení. Akce začne ve 14 hodin, prohlídky budou vždy po hodině  (14,15 a16 hod), ale je nutno se dopředu objednat! (sih)

Ilustrační foto zámek Tachov

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *