Kam za kulturou a zábavou – na TACHOVSKU

Jak se žije na opačné straně zeměkoule?
Tachov – Cestovatelská beseda s s Lukášem Kosinou. Představí vám zážitky z cest a života na druhé straně zeměkoule. Cestovatel navštívil už 63 zemí. Jaké, to se dozvíte ve čtvrtek 25. dubna od 18 hodin.
Kriminální příběhy v pohraničí
Tachov – V areálu tachovského REVISu se bude v pátek 26. dubna konat beseda se spisovatelem Emilem Hruškou o kriminálních případech v pohraničí ve 20. až 40. letech. Vstupné je 40 korun.
Vodáci odemknou Mži
Tachov – V sobotu 27. dubna bude odemykání řeky Mže. Zájemci se sejdou v 11 hodin u mostu pod přehradou Lučina, nebo mohou i u mostu ve Světcích, kde ve 12 hodin proběhne odemknutí řeky. Plavba pak končí pod Tachovem ve vodácké loděnici U Minerálky. Na loděnici je připraveno posezení s hudbou do večerních hodin. Bližší informace na tel: 604 954 568.
Pouť sv. Jiří v Černošíně
Černošín – Město Černošín zve na tradiční pouť sv. Jiří v sobotu 27. dubna. Ta bude zahájena Mší svatou v 11 hodin v kostele sv. Jiří na náměstí. V programu pak vystoupí country skupina Jetý džíny (12-13 hod), ve 13 hodin bude slavnostní zahájení a projev zástupců města. Ve 13.05 už na všechny čeká vystoupení mažoretek, po nich zahraje už tradičně Amátovka. Ve 14 hodin se představí tři taneční uskupení z Černošína pod vedením Veroniky Merglové, a to: Mini Stars, 11 Stars a Little Stars. Po tanečním vystoupení zahraje opět Amátovka a pak už ji vystřídá Extra Band revival a Madmen rock. Večer se koná v sále motorestu Vlčák pouťová zábava, kde zahraje ABBA CZ, zatančí 11 Stars a Mandragora, o závěr se postarají Babahed rock. V muzeu bude zahájena výstava starých panenek od první republiky do šedesátých let.
Připravují výstavu starých panenek
Černošín – V černošínském muzeu skončila výstava paličkované krásy a už se tam chystá výstava další. Ta bude zahájena 27. dubna, kde se ve městě koná Pouť sv. Jiří a půjde o výstavu starých panenek od první republiky až do šedesátých let. Panenky pocházejí ze soukromé sbírky Boženy Rambalové z Plzně a jsou různých velikostí a materiálů. Výstava bude pak v muzeu až do 15. června, poté bude nahrazena modely automobilů.
Prvomájový průvod v Borovanech
Borovany – Tradiční prvomájový průvod bude opět 1. května od deseti hodin v Borovanech na Tachovsku. Do průvodu jsou zváni všichni zájemci, pokud možno v dobovém socialistickém oděvu, v pionýrském či s mávatky a podobně. Úderná hesla a alegorické vozy vítány!
Kelstká májka v Olbramově
Olbramov –  V sobotu 4. května chystají v Olbramově nedaleko Černošína Keltskou máj. pořadatelé prosí návštěvníky akce, aby si přinesli pětimetrovou stuhu. Po dostavění máje začne průvod s pálením čarodějnice a od 19 hodin následuje taneční zábava, kde zahrají společně členové kapel POITÍN, KOREN A KADECHIM.
Na zámku jsou malovaná vajíčka
Tachov – Výstava velikonočních vajíček bude do 28. dubna konat na tachovském zámku. Jak krásně se dají vajíčka upravit a namalovat, to uvidíte na vajíčkách Bärbel Jílkové, která do výstavy zapůjčila 250 kusů kraslic. Výstava je k vidění od středy do neděle vždy od 10 do 17 hodin.

V Tachově zahájili výstavu Mozaiky
Tachov – Na tachovském zámku zahájili  výstavu Mozaiky. Autorkou je zpěvačka, textařka, skladatelka a také pedagožka a výtvarnice Irena Budweiserová. Výstava potrvá do 2. června.

Od košilky k rubáši
Tachov – Výstava Od košilky k rubáši aneb narození a smrt v české lidové kultuře je k vidění v tachovském muzeu Českého lesa. Návštěvníky seznámí s obyčeji a tradicemi při velkých rodinných událostech jako je zrození života, nebo i smrt. Výstava potrvá do 19. května.
Otázky Tondy Procházky ve Stříbře
Stříbro – Natáčení zábavné rozhlasové talkshow Otázky Tondy Procházky míří do stříbrského kina Slavia dne 9. května v 18 hodin. Hosty Tondy Procházky budou Jana Paulová a Martin Stránský. Vstupné 50 korun. (sih)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *