Kam za kulturou a zábavou – na TACHOVSKU. V Sulislavi v sobotu půjde už 237. masopust

Nejstarší masopust na Tachovsku vyjde v sobotu
Sulislav – Letos už 237. masopust vyjde v Sulislavi. Tuto tradici tam drží už od roku 1785, jak se lze dočíst v tamní kronice. Jen před dvěma lety se nekonal kvůli covidové pandemii. Letos se maškary sejdou na návsi v sobotu 18. února ve 13 hodin.

Obrazy a sochy do 27. února
Černošín – Obrazy a sochy od tří autorů z jedné rodiny pod názvem 3xRybecký můžete vidět v černošínském muzeu až do 27. února. Jan Rybecký přivezl realistické obrazy, jeho syn Martin pak sochy ze dřeva a keramiky, zatímco druhý syn Pavel se věnuje abstraktnímu umění.

Dětský maškarní karneval
Černošín – Maškarní karneval pro děti se bude konat v Černošíně v tamním společenském sále v sobotu 18. února od 14 hodin. Zábava i občerstvení zajištěno.

Literární kavárna
Stříbro – Městská knihovna ve Stříbře zve na Literární kavárnu na autorské čtení písničkáře a spisovatele Michala Čagánka. Akce se koná ve středu 22. února od 17 hodin.

Karneval s Vítečkem a školou
Černošín – Středisko Víteček a Základní škola speciální Royal Rangers při středisku Víteček zvou na karneval, který se bude konat v pondělí 27. února od 17 hodin ve společenském sále v Černošíně. Karneval bude doplněn o prodejní výstavu výrobků ze sociálně terapeutické dílny, fotokoutkem i videoprojekcí fotografií z akcí střediska.

Martina Sihelská

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *