Kam za kulturou a zábavou – na TACHOVSKU

Historie dámské módy
Černošín – Výstava Historie dámské módy je  v černošínském muzeu. Návštěvníci můžou vidět část soukromé sbírky Jiřího Sauka z Branky, který přivezl dobovou módu, například viktoriánské šaty z roku 1870, nebo šaty z doby edvardovské z roku 1907. Na výstavě jsou i doplňky jako kabelky, šperky, klobouky. Výstava potrvá v Černošíně až do 29. února, otevřeno od pondělí do soboty, vždy od 10 do 16 hodin.

Přimda – matka českých hradů se smutným osudem
Přimda – Muzeum Českého lesa v Tachově zve na vernisáž výstavy Přimda – matka českých hradů se smutným osudem, která se bude konat 4. února od 17 hodin. Hrad Přimda, nejstarší hrad na českém území, patří bezpochyby k našim nejvýznamnějším památkám. Většina pozůstatků hradu byla bohužel naprosto nenávratně zničena na přelomu 60. a 70. let 20. století, a to paradoxně v rámci prací, které měly hrad „zachránit“. Na této první výstavě o Přimdě se návštěvníci mohou seznámit se s bohatou historií hradu, jeho stavební podobou, včetně oněch zničujících zásahů z druhé poloviny 20. století. Ukáže se, že hrad Přimda nesestával pouze z dodnes dochované románské věže, nýbrž že se jednalo o relativně rozsáhlý objekt, který prošel složitým stavebním vývojem. Vedle množství archeologických nálezů bude k vidění i soubor historických vyobrazení a fotografií, či fyzický model možné podoby hradu v závěru 16. století. Výstava potrvá do 22.3.

Fotoklub připravuje výstavu
Stříbro – Členové stříbrského fotoklubu chystají další výstavu. Výstava neponese souhrnný název, fotografové se domluvili, že každý nich přinese všehochuť z loňského roku, snímky, ke kterým má fotograf nějaký vztah. Vernisáž výstavy je plánována na středu 5. února od 17 hodin v prostoru stříbrské knihovny. Potrvá až do 26. března.

Jóga pro seniory
Stříbro – Hodina jógy pro seniory zdarma, tak zní výzva pro zájemce pokročilého věku, aby si přišli protáhnout tělo 6. února v 17 hodin do stříbrského kulturního domu. Nutné je si vzít pohodlné oblečení a podložku na zem. Více informací získáte na tel: 724 236 690.

Výstava vah a závaží ve stříbrském muzeu
Stříbro – Výstava vah a závaží je k vidění v muzeu  ve Stříbře. Na místě jsou historické váhy na různé produkty, na cukr, mouku, maso,  a další potravinu, tabák, či dokonce opium, na to jsou váhy z akátového dřeva. Maminky mohou nostalgicky zavzpomínat u vah pro novorozence, muži se rádi podívají na staré váhy na ryby.

Historie míst kolem Pavlova Studence
Obora – Obec Obora na Tachovsku zve na vernisáž výstavy na téma Opuštěná krajina kolem hranic, která se bude konat ve společenské sále Obory 7. února od 18 hodin. Obrázky, kresby, nálezy, hudba či básně, to vše připomene zaniklá místa v okolí Pavlova Studence. Výstavu připravili žáci uměleckých škol z Weidenu a Stříbra společně s bývalými obyvateli místa.
Akce Kámen
Tachov – V úterý 11. února se v Muzeu Českého lesa v Tachově bude konat beseda s autorkou výstavy Akce  Kámen – Falešná hranice s paní Václavou Jandečkovou. Autorka návštěvníky seznámí se svou badatelskou prací a svými publikacemi. Výstava potrvá v muzeu do 16. února. Zavede vás do let 1948 a 1951, kdy se děly různé utajované zločiny. Dozvíte se také, že falešné hranice jsou spojeny i s tachovských regionem, například s místy Pavlova Huť či Jalový Dvůr.
Poutníci
Tachov – Koncert k 50. výročí založení kapely Poutníci se bude konat v tachovském areálu Mže 13. února od 19 hodin. Kapela má za sebou 4 000 koncertů a prodala více jak sto tisíc Cd nosičů 15 alb.
Večer s astrologem 
Bor – Večer s astrologem je naplánován na pátek 14. února od 17 hodin v Kino klubu v Boru. Večerem návštěvníky provede zpívající novinář Richard Sacher, který se astrologii věnuje už od roku 2001. Povypráví veselé příhody z praxe, zasvětí do tajemství astrologie a také zazpívá. Vstupné je 250 korun, v ceně je zahrnuto občerstvení. Počet míst omezen, zajistěte si včas vstupenku v kanceláři MKS v Boru, nebo na tel: 374 790 459.
Tachovský masopust
Tachov – Tachovský masopust ve spolupráci se žáky základních škol je plánován na 15. února od 13 hodin. Maškary se sejdou ve 13 hodin u ZŠ v Kostelní ulici. Pokud potřebujete převlek, můžete požádat v kanceláři MKS v Tachově na náměstí. Nezapomeňte s sebou něco, co dělá hluk, řehtačku, bubínek, či jiný “kraválník”, jak se uvádí na pozvánce. K masopustu je zajištěno občerstvení a také program v muzeu, kde bude Masopustní svatba a pohřeb Bakusa.
Koncert pro Emičku
Stříbro –  Beseda Stříbro zve na Benefiční koncert pro Emičku 15. února od 15 hodin. Zahraje šest kapel ze Stříbra a okolí. Celý výtěžek bude věnován rodině malé Emičky, která se dostala do těžké životní situace po tragické dopravní nehodě u Tlučné. Pořadatelé a muzikanti chtějí pomoci, přidejte se k nim.
Jak běžet do kopce
Tachov – Jedinečná a krásná herečka Jana Paulová přijede do tachovské sálu v kině Mže vyprávět o své knize a jako hosta přiveze  oblíbeného Josefa Dvořáka. Představení se bude konat v neděli 16. února od 19 hodin, vstupenky zakoupíte za 280 korun.
Cestování po Gruzii
Kladruby – Jaké zážitky mohou potkat turistu v Gruzii, jaký je tam život, zajímavosti a jak se tam chovat, o tom všem přijde vyprávět do kladrubského muzea 21. února od 18 hodin cestovatel Dalibor Bartoš z Plané.
Masopust  v Sulislavi
Sulislav – Jeden z nejstarších masopustů v regionu se odehraje 22. února v Sulislavi a půjde o 235. ročník. Sraz masek je ve 13 hodin na návsi. Občerstvení s muzikou zajištěno!
Rybářský ples
Stříbro – Tradici Rybářských plesů dodržují ve Stříbře. Letos se koná 22. února od 20 hodin ve stříbrském kulturním domě. Hrát bude Amati band a vstupenky zakoupíte za 120 korun v kanceláři Rybářského svazu v Plzeňské ulici nebo v kanceláři stříbrského kulturního střediska v prvním patře kina Slavia.

Azurit Kingdom v Besedě

Stříbro – Azurit Kingdom – Sergei Barracuda, Pastor a DJ Bussy vytáhnou staré i nové hity ve stříbrské Besedě 22. února od 21 hodin. Jako support se představí DJ Doemixxx. Předprodej vstupenek je na smsticket.cz, nebo v prodejně Trisport ve Stříbře. (sih)
Ilustrační foto – Historie dámské módy v Černošíně
  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *