Kam za kulturou a zábavou – na TACHOVSKU

Jak se osídlily Kladruby – přednáška kronikáře Jiřího Kučery
Kladruby – Přednáška na téma Nejstarší osídlení Kladrubska se bude konat v úterý 26. listopadu od 18 hodin v tamním muzeu na náměstí. O tom, co si myslel Vladislav I. bude přednášet kladrubský kronikář a autor několika publikací Jiří Čechura.
 
Setkání seniorů se zastupiteli města
Stříbro –  Sbor pro občanské záležitosti Stříbro zve seniory na setkání se zastupiteli města Stříbra ve středu 27. listopadu od 16 hodin. Závěrem zahraje všem k tanci i pro radost Amátovka.
Pamětníci z roku 1989 budou vyprávět v Plané
Planá – Ve čtvrtek 28. listopadu od 19 hodin se v plánském Kiněnekině sejdou pamětníci z Plzně,  aby připomněli dění listopadu 1989 v Plzni. Do Plané přijede  režisér Jan Kačer a výtvarník Vladimír Líbal. Besedu hudebně podladí zpěvák  Míša Leicht.
Krampus průvod – čerti ve městě
Stříbro – Zábavné odpoledne se chystá ve Stříbře 29. listopadu od 15 hodin na náměstí. Návštěvníky čeká zajímavý program s prezentacemi firem,  bednáři s ukázkou řemesla, vypalování sudů, bubenické vystoupení skupiny Wild Sticks. V 16. 30 začne velký průvod čertů Krampus za bubenického doprovodu. Závěrem bude ohnivá show umělců z Ilumia.
Divoši zahrají v Oboře
Obora – Divadelní ochotníci ze Stříbra opět oprášili muzikál Podivuhodná noc na Karlštejně aneb Jak Eliška na hrad tajně přišla. Jak uvedl herec Laco Kajaba ze spolku DIVOCH , stalo se tak po deseti letech na počest jejich zemřelého kamaráda a principála, který tuto hru připravil a zrežíroval Pepy Strnada. První vystoupení bylo ve Stříbře a další se bude konta v pátek 29. listopadu od 18 hodin v obecním sále v Oboře na Tachovsku.
Na houby na Dianu
Diana – Za zimními houbami do Přírodní rezervace Diana se můžete vydat 30. listopadu. Sraz je u autobusové zastávky v obci Diana nedaleko kapličky v 9.30 hodin. Průvodcem bude Luboš Zelený z Národního parku Šumava.
Anděl a Bonifác
Kšice – Divadelní představení Anděl a Bonifác chystají v obci Kšice u Stříbra. Akce se bude konat 30. listopadu v kostele na návsi od 16 hodin. V programu dále vystoupí zpěvačka Kristýna Houserová, na místě bude i prodejní výstava fotografií a kalendářů, závěrem dojde k proslovu starosty a rozsvícení vánočního stromu.
Zvou fotografy na osvícený hrad
Gutštejn – Hrad Gutštejn u Konstantinových Lázní bude 30. listopadu rozsvícen pro fotografy. Světla jej osvítí v 17 hodin, vstup je na vlastní nebezpečí a organizátoři doporučují vzít si s sebou kromě fotoaparátu, také baterku na cestu k hradu od parkoviště u loveckého zámečku Daňkov.
Rozsvítí Vánoční strom
Stříbro – K rozsvícení vánočního stromu na stříbrském náměstí dojde v neděli 1. prosince v 17 hodin. Předchází tomu kulturní program od 15. hodiny, ve kterém bude tvořivá dílna, Ježíškova pošta, zdobení stromku vlastními ozdobami a v 16 hodin vystoupí dětské pěvecké soubory – Stříbráček a Dětský pěvecký sbor ZŠ Mánesova.
Adventní trh a ledová socha v Plané
Planá – V Plané chystají rozsvícení vánočního stromu na 1. prosince od 15 hodin na Náměstí Svobody. Na návštěvníky bude čekat adventní trh, řemeslné dílny, na místě také uvidí tesání sochy z ledového kvádru. Odpoledne zpříjemní hudbou a zpěvem skupina Gutta a také žáci z plánské umělecké školy.
Černošínské rozsvícení stromu
Černošín – Vánoční strom v Černošíně se rozsvítí s městkou výzdobou v neděli 1. prosince v 17 hodin. Na místě bude od 16 hodin také malý vánoční trh a vystoupí děti z mateřské i základní školy. Závěrem bude ohňostroj.
Knoflíkování v Černošíně
Černošín – Výstava knoflíků různých tvarů, barev, velikostí a také materiálů uvidíte černošínském muzeu. Více jak 200 kilogramů přinesli příznivci muzea, ve sbírce budou i knoflíky staré přes sto let. Výstava bude otevřená denně od 10 do 16 hodin.
Koztlivecz a Bel Canto v Tachově
Tachov – Adventní koncert je připraven na neděli 1. prosince v tachovském kostele svaté Máří Magdaleny a svaté Alžběty od 18 hodin. V programu vystoupí tachovský sbor Koztlivecz a také dívčí sbor Bel Canto z Domažlic. Souběžně zve Muzeum Českého lesa v Tachově na zpřístupněný velkoplošný betlém Wenzela Zellera z Plané, který bude v muzeu přístupný až do 5. ledna.
Mikulášské trhy v Kladrubech
Kladruby – Mikulášské trhy spolu s vepřovými hody se budou konat 7. prosince na kladrubském náměstí do 8 hodin. Na trhu zakoupíte vánoční dekorace, zabijačkové pochoutky, teplou medovinu, vánoční stromky a další zboží. Nebude chybět také stánek z tamní základní školy, kde budou k mání výrobky žáků. Výtěžek z jejich prodeje půjde na školné pro adoptovanou holčičku v Keni.
Adventní prohlídky zámku
Tachov – Vánoce u Windischgrätzů můžete zažít 7. prosince na tachovském zámku. První prohlídka je v 17 hodin, nasledují další v 18,19 a 20 hodin, rezervace vstupenek v zámecké pokladně nutná.  Vánočními komnatami Windischgrätzů návštěvníky provedou členové třetí a čtvrté generace tachovských Windischgrätzů. Návrat do adventního  času 20. let  20. století, kdy se knížecí rodina připravuje na vánoční svátky. Součástí prohlídky je i autentický vánoční dárek Alfreda III. z roku 1918. (sih)
Ilustrační foto
  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *