Kam za kulturou a zábavou – na TACHOVSKU

Maroko – cestopisná přednáška
Stříbro – Přednáška o Maroku se bude konat v kině Slavia ve Stříbře 15. října od 19 hodin. Vyprávět o svém cestování přijdou Lenka a Václav Špillerovi.
Výtvarníci se sejdou na tachovském zámku
Tachov – Klub výtvarníků Borska zahájí společnou výstavu na tachovském zámku. Slavnostní vernisáž se koná 17. října od 17 hodin. Členové klubu přivezou do výstavy obrazy, keramiku, šperky.
Přednáška o Zlaté cestě
Kladruby – Kronikář a autor mnoha publikací Jiří  Čechura přijde vyprávět o mýtech i skutečnostech tak zvané Zlaté cesty. Zajímavá přednáška je naplánována na pátek 18. října od 18 hodin v kladrubském muzeu.
Bobřík odvahy v Kostelci
Kostelec – Bobříka odvahy budou lovit děti 18. října v Kostelci, kdy se samy vydají do farského lesa. Sraz dětí je v 19 hodin na cestě před lesem. Pořadatelé na konci cesty připraví i oheň, takže si zájemci můžou vzít i buřty na opékání!
W.A.M.P. v Tachově
Tachov – Plzeňská hudební skupina W.A.M.P. zahraje v sobotu 19. října od 21 hodin U Bělčáka v Tachově.
Den stromů v Kladrubech
Kladruby – V sobotu 19. října oslaví v Kladrubech Den stromů. Sraz je ve 13 hodin u školy, odkud se účastníci vypraví k rybníčkům u dálnice. Zpáteční cesta bude zakončena v Sulanově statku, kde bude pro všechny připraveno různé tvoření, výroba hmyzího domečku, moštování, výroba z podzimního listí a také opékání buřtů.
Pavel Justich a jeho vzpomínka na Petra Nováka
Kladruby – Regionální muzeum Kladrubska zve na klubový večer s Pavlem Justichem. Ten zahraje a zazpívá písně od Petra Nováka v pátek 25. října od 18 hodin v kladrubském muzeu.
Doga míří do Stříbra
Stříbro – Česká rocková kapela Doga míří do stříbrského kulturního domu 26. října, kde zahraje od 20 hodin. Jako předskokani se představí Anarchia a Spheres. Předprodej vstupenek v kanceláři MKS ve Stříbře.
Noc legend v Konstantinových Lázních
Konstantinovy Lázně – Dvě legendární seskupení se potkají 26. října v 19 hodin v kulturním sále v Konstantinových Lázních. Na pódiu se vystřídají Oskar Petr band a Progres 2. Vstupenky zakoupíte v předprodeji na tamním úřadě.
Obrazy Z Pavlovického ateliéru  v Černošíně
Černošín – Obrazy od tří malířek, které se pravidelně scházejí v tak zvaném Pavlovickém ateliéru, můžete vidět v černošínském muzeu. Svá díla vystavují  Jarmila Krynická,  Lenka Vokrojová a Věra Matoušková. Výstava je otevřena denně od 10 do 16 hodin a potrvá až do konce října. (sih)
Ilustrační foto sihelska.stribro.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *