Kam za kulturou a zábavou – na TACHOVSKU

Amazonka ve Stříbře
Stříbro – Výstava pod názvem Amazonka je nainstalována přímo v centru města Stříbra,a to na náměstí před radnicí. Panely s texty a fotografiemi přinášejí řadu informací. Můžete se dočíst, kolik času si vyžádala cesta od prvního podnětu až k cíli, tedy objevení pramenů Amazonky. Jaké byly vlastně investice, kolik expedic se na trasu vydalo? Jací lidé se sešli u skalního pramene? To vše a mnoho dalšího se dozvíte z velkých informačních panelů, které zůstanou na stříbrském náměstí do 21. srpna. 

Kladrubská pouť
Kladruby – Tento víkend se můžete těšit na pouť v Kladrubech. Kromě kolotočů a dalších atrakcí si můžete poslechnout výbornou muziku různých žánrů v podání kapel jako Support Lesbiens, LUCIE Revival, Brutus, anebo třeba keltskou folk-punkovou partičku Cheers! a tradiční skáčko pod taktovkou Skavare a další včetně dechové hudby Chodovarky. Pouť bude moderovat DJ Libor Janíček. V rámci poutě je opět vyhlášena soutěž o nejlepší buchtu. Další klání proběhne v pivních a dřevorubeckých dovednostech. Program je připravený pro všechny generace a můžete využít i oblíbeného fotokoutku.

Disco párty v Černošíně
Černošín – Night Disco párty se bude konat v sobotu 13. srpna v Černošíně od 20 hodin ve farní zahradě za muzeem. Hraje DJ Matěj, vstupné činí 50 korun.
Za kabaretem do Skoků
Skoky – Kočovné divadlo zavítá do poutního kostela Panny Marie ve Skokách. Ve středu 10. srpna od 16 hodin se můžete těšit na kabaretní vystoupení Říkání o Řehořovi aneb Letní výpisky z atlasu brouků. Kabaret plný písní, šermu, ale také skvělého vystoupení Markéty Samsové (housle) je vhodné pro všechny generace.

Maňáskové v muzeu
Černošín – Město Černošín zve až do konce letních prázdnin do muzea, kde můžete vidět  nainstalovanou výstavu Maňásci, kterou připravila paní Jarmila Straková z Andělic. Maňáskové v černošínském muzeu potěší nejen děti vždy od úterý do soboty v čase od 10 do 16 hodin.

V Tachově zvou na zpívanou
Tachov – Zpívaná u táborového ohníčku je připravena na zahradě u tachovského muzea Českého lesa na pátek 19. srpna. Od 17 hodin zahraje skupina Wyjou, od 21.30 hodin pak bude projekce filmu Prezidentka. Vstupné činí – na Wyjou 100 Kč, na kino 120 Kč, na oboje je zvýhodněná cena 180 Kč.

Folk – country festival v Čečovicích
Čečovice – Zámek Čečovice zve na 14. ročník Folk-country festivalu pro zámek Čečovice, který se bude konat ve dnech 20. až 21. srpna na nádvoří zámku. Těšit se můžete na kapely  Faux pase FONET, Ivo JAHELKA, Alternativa, Čáry Máry, Loes & The Acoustic Engineers, Old band, THE ORIGIN, Album a dětská bejbypanková kapela Bachule! V neděli se mohou návštěvníci těšit na divadelní představení. Letos zahraje divadelní soubor ze Staňkova, připravil si hru Jára Cimrman – České nebe. V zámecké sýpce bude po celý víkend probíhat výstava obrazů Mattie Walsh – Stezka Českem. Veškerý výtěžek z akce bude použit na záchranu zámku Čečovice. Letos konkrétně bude na rekonstrukci první reprezentativní místnosti východního křídla.

Halže zve do zemědělského muzea
Jak se žilo před desítkami let na Tachovsku, co používal tento známý zemědělský region? Přijeďte se podívat do Halže do bývalého zámeckého špýcharu, kde čtyřpatrové muzeum nejen zemědělské historie. Otevřeno denně od 9 do 17 hodin.

Kladruby zvou na strašidla
Klíny do hlavy, velké oči v lahvi nebo nejstrašnější strašidlo, to můžete vidět v kladrubském muzeu, kde až do konce srpna probíhá Výstava českých pohádek a strašidel. Otevřeno vždy od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. (sih)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *