“Kam v Plzni v září za kulturou? Přece na Jedničku,” volá lochotínská radnice

První plzeňský obvod hlásí, že září je u nich nabité kulturou. Už tento čtvrtek se můžete vydat na Lochotín na koncert Milana Benedikta Karpíška a jeho skupiny E.F.S. Hned v sobotu nás pak čeká oblíbené Bolevecké vinobraní, které se koná na Bolevecké návsi. V úterý 21. září zahraje v novém vnitrobloku v Krašovské populární písničkář Pokáč a ve čtvrtek 23. září se na Lochotíně představí třemošenský orchestr TREMOLO. Vstupné na všechny uvedené akce je zdarma.

Milan Benedikt Karpíšek se skupinou E.F.S.

  1. září od 17 hodin v parku U Bazénu na Lochotíně

Skladatel, textař a scénárista Milan Benedikt Karpíšek zahraje v parku U Bazénu na Lochotíně se svou skupinou E.F.S. (Experimentální folkové studio), a připomene tak slavnou éru festivalu Porta, neboť E.F.S. ji v roce 1985 vyhrálo. Těšit se můžete na Baladu o Adamovi a Evě, Bláznivej den, Ptačí symfonii a další skladby.

Bolevecké vinobraní
11. září od 11 do 20 hodin na Bolevecké návsi
Na Boleveckém vinobraní potečou proudem vína od vybraných vinařů z celé republiky a chybět nebude ani bohatý kulturní program. Na pódiu se během akce několikrát vystřídá Cimbálová muzika Ondřeje Šáchy a plzeňská jazzová partička Džangobells. Na děti čekají tvořivé dílny a dospělí si třeba budou moci vylisovat čerstvou šťávu z hroznů vína. Kromě dobrých vín se návštěvníci mohou těšit i na teplé nápoje či pivo a farmářské a jiné speciality. Bonusem pak bude fotobudka.

 

Krašovská open air

  1. září od 15 hodin ve vnitrobloku Krašovská

Přijďte se podívat na slavnostní otevření nově zrevitalizovaného vnitrobloku Krašovská v Plzni na Košutce, které se koná v úterý 21. září. Hlavní hvězdou programu bude písničkář Pokáč. Program zahájí v 15 hodin moderátor Stanislav Jurík, krátce nato vystoupí populární Culinka, v 16:30 se představí Aikido Plzeň, v 16:50 taneční skupina Eternal Movements, v 17:10 Mažoretky Junior club, 17:50 The Bowře a v 19 hodin zahraje Pokáč. Na návštěvníky čekají také tvořivé dílny a pro děti bude připraveno malování na obličej.

 

TREMOLO

  1. září od 17 hodin v parku U Bazénu na Lochotíně

Orchestr TREMOLO, který se zrodil v roce 2004 na ZUŠ v Třemošné, uzavře ve čtvrtek 23. září sérii letošních promenádních koncertů v parku u Bazénu na Lochotíně. Repertoár orchestru se opírá převážně o muzikálové a filmové melodie, na své si ale přijdou i milovníci swingové hudby. Za zmínku stojí, že TREMOLO je držitelem řady ocenění. Jmenujme jedno z posledních, kterým je loňské vítězství v kategorii souborů a orchestrů věkového průměru od 17 do 20 let v Národní rozhlasové soutěži mladých hudebníků Concerto Bohemia.

Zdroj: ÚMO Plzeň 1

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *