Jižní Čechy přivezou do Prahy „pohodu“. Návštěvníky veletrhu potěší nabídka památek, kultury, jihočeské gastronomie a tipů na rodinnou dovolenou

Jižní Čechy pohodové jsou hlavním tématem turistické nabídky pro návštěvníky regionu v  roce 2019. A pohodu Jihočeská centrála cestovního ruchu přiveze i na veletrh Holiday World, který se koná na Výstavišti v  Praze-Holešovicích od 21. do 24. února. Návštěvníci jihočeské expozice se mohou těšit i na doprovodný program.

Návštěvníci se mohou opět těšit na tradiční nabídku památek, kultury, jihočeské gastronomie, na bezpočet tipů na rodinnou nebo aktivní dovolenou a relaxaci v  jihočeských lázních. Na své si přijdou i vyznavači myslivosti či rybaření. „Nesmíme zapomenout na pivní stezky mapující v  šesti trasách regionální pivovary a minipivovary,“ podotkl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek. „Z  novinek, na které se mohou návštěvníci těšit, jsou to např. židovské památky či příběhy znovuzrozených památek, kterým byl znovu vdechnut život po roce 89. Nabídku rozšiřují také tipy na pobyt na jihočeském venkově a nezapomínáme ani na pohybově znevýhodněné návštěvníky, pro něž máme také zpracované zajímavé tipy na výlet po jižních Čechách,“ dodal Polášek.

Jedním ze stěžejních témat letošního roku bude společný projekt Jihočeského a Středočeského kraje propagující možnosti turismu v  okolí Vltavy i přímo na řece. „Chceme Vltavu vzít jako jeden produkt cestovního ruchu, který má nadregionální význam. Řeka poskytuje nepřeberné množství toho, co turisté na ní a podél ní mohou zažít a navštívit. Tento projekt by měl nabídku cestovního ruchu v  obou regionech komplexně představit. Spolupracujeme proto nejen s  turistickými oblastmi na území jižních Čech, ale i se Středočeskou centrálou cestovního ruchu,“ poznamenal Jaromír Polášek.

Páteční program se ponese v duchu tradičního jihočeského masopustu, kdy výstavní halou projde veselý průvod masek a k ochutnání budou připraveny jihočeské masopustní koblihy. Po celou dobu konání veletrhu mohou zájemci navštívit na expozici stánek krumlovských Klášterů, kde si budou moci vyrobit např. dekoraci z  barevných solí nebo si odnést vlastnoručně otištěnou linorytovou pohlednici.

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) je organizace zřízená Jihočeským krajem k  výkonu funkce destinačního managementu pro region jižní Čechy. Hlavním cílem je realizace projektů zaměřených na rozvoj turistické nabídky a prezentace regionu jako turisticky atraktivní destinace v tuzemsku i zahraničí. Tvoří produktové linie a zajišťuje vydávání tištěných propagačních materiálů. JCCR je provozovatelem Informačního Systému Cestovního Ruchu Jihočeského kraje na www.jiznicechy.cz. JCCR koordinuje činnost turistických oblastí na území Jihočeského kraje, spolupracuje s  městy a obcemi, infocentry a subjekty cestovního ruchu z  veřejného i soukromého sektoru. Úzce spolupracuje s  agenturou CzechTourism, včetně jejích zahraničních zastoupení a komunikuje a spolupracuje se zahraničními partnery při tvorbě a realizaci přeshraničních projektů. (tz)

Ilustrační foto www.jiznicechy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *