Jihočeské MASky přivedly do regionu miliardu z Unie. Značně pomohly rozvoji venkova

Místní akční skupiny (MAS) sídlící na území Jihočeského kraje přivedly za poslední tři roky do regionu přibližně miliardu korun. Veškeré tyto prostředky, pocházející především z evropských dotačních zdrojů, směřují do podpory a rozvoje venkovských oblastí jižních Čech.

Zaznělo to na výroční konferenci k 10. výročí vzniku Krajského sdružení Národní sítě Místních akčních skupin České republiky Jihočeského kraje (KS NS MAS ČR JčK) v Nových Hradech z úst jeho předsedy Tomáše Nováka. V současné době zastupuje jihočeské sdružení celkem 16 členských MAS, které pokrývají zhruba 92 procent územní rozlohy Jihočeského kraje a 95 procent jihočeských obcí.

„Samotné dotace, které MAS alokovaly do svých území, už převýšily jednu miliardu korun. Stávající programovací období ovšem končí v roce 2023. Lze předpokládat, že výsledná částka tak překročí 1,3 miliardy korun,“ uvedl Novák.

„MAS se neomezují jen na Program rozvoje venkova (PRV). Jejich činnost zahrnuje v současnosti administraci výzev ve čtyřech operačních programech, realizaci desítek dalších projektů, podporu škol na svých územích a samozřejmě také úzkou spolupráci se subjekty z veřejného, podnikatelského i neziskového sektoru. To vše činí z místních akčních skupin jednoho ze stěžejních aktérů podporujících rozvoj našeho venkova,“ poznamenal Novák. (tz)

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *