Jeden svět v Sušici i v Plzni přivítá hvězdu latinskoamerické hudební scény Gaby Baca

Nikaragujská zpěvačka, písničkářka, hrdá zástupkyně LGBT komunity a zastánkyně práv žen Gaby Baca, angažovaná v řadě lidskoprávních projektů, vystoupí se svou kapelou v Sušici a den poté i v Plzni. Koncerty jsou součástí doprovodného programu festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v obou městech.

V Sušici Gaby Baca zahraje v hudebním klubu Tradiční KlOUb dne 14. března od 18 hodin po festivalové předprojekci snímku Tichá Inkvizice. Americko-nikaragujský dokument umožní divákům nahlédnout do současné politické situace v Nikaragui, o které se příliš nemluví, a vtáhne ho do tématu zákazu potratů v souvislosti se ženskými právy.
Gaby Baca na snímek naváže svým důrazným rapem a rockem ovlivněným zvukově barevnou latinskoamerickou tradicí.

O den později 15. března bude pokračovat jedna z nejznámějších současných latinskoamerických hudebnic koncertem v Plzni v Univerzitní kavárně Družba, kde představí své živelné melodie a energické rytmy, prostřednictvím nichž vypráví o dvou ústředních tématech svého života, a to o lásce a o svobodě. Zejména o svobodě toho ví opravdu hodně. Sama díky kritice vlády nikaragujského prezidenta Daniela Ortegy musela z bezpečnostních důvodů zemi opustit.

Festival Jeden svět v Plzni bude zahájen 22. března v 17:30 na Moving Station projekcí snímku Vesnice plavajících krav, který humorným způsobem ukazuje, co se stane, když tři neohipíci z Berlína dorazí na farmu do východního Polska. Festival potrvá až do 29. března, kdy bude zakončen dokumentem Kapela. Následnou závěrečnou hudební produkcí v balkánském stylu zařídí DJ Dirty Bastard.

Do Sušice zamíří festival již podruhé. Zahájení proběhne 4. dubna od 19:00 v sušickém kině a festival až do 7. dubna nabídne divákům 10 projekcí. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *