Je to nešťastné řešení, reaguje vedení Doubravky na vytvoření karanténního místa pro bezdomovce v budově bývalé konzervatoře

Městský obvod Plzeň 4 byl v pondělí radním města Plzně pro bezpečnost informován, že město Plzeň budovu bývalé konzervatoře v Masarykově ulici využije jako karanténní místo pro lidi bez domova. Obvod však dosud o celém záměru nemá podrobné informace. Žádá proto město, aby ho s projektem a jeho přípravou co nejdříve detailně seznámilo a maximálně zajistilo bezpečnost obyvatel v okolí objektu.

„Městský obvod Plzeň 4 není vlastníkem budovy, a tudíž nemá žádné zákonné pravomoci do celého procesu zasahovat. Obvod byl de facto postaven před hotovou věc. Uvědomujeme si závažnost současné situace a rozhodnutí města Plzně respektujeme. Zároveň ale žádáme město, aby zajistilo bezpečnost obyvatel v dané lokalitě, a to jak řádným zajištěním objektu, tak posílením hlídek městské policie v dané lokalitě,“ říká starosta Tomáš Soukup (ANO).

Město již v úterý začalo objekt upravovat. Boční vchod do budovy byl obehnán páskou. Vedení obvodu, na jehož území se objekt bývalé školy a později konzervatoře nachází, o takovém postupu nebylo ze strany města Plzně nijak informováno.

„Objekt ani lokalita v centru Doubravky podle nás nejsou vhodné k tomu, aby se z budovy stalo azylové místo nebo ubytovna. Budeme proto po městu požadovat záruky, aby k takovému záměru nedošlo, a objekt skutečně fungoval jen jako karanténní místo. Zatím se bohužel řadu informací dozvídáme až z médií, což považujeme minimálně za nešťastné. Apelujeme proto na radního města Plzně pro bezpečnost, aby nás s projektem a jeho přípravou detailně seznámil. My jsme připraveni s městem jednat a nabídnout mu pomoc s přípravou projektu,“ dodává místostarosta obvodu Zdeněk Mádr (ODS).

Městský obvod rovněž věří, že se jedná pouze o dočasné využití budovy, a město splní svůj slib vybudovat z objektu nový úřad městského obvodu. O zahájení rekonstrukce budovy rozhodne prosincové zastupitelstvo města Plzně, na kterém bude schvalován rozpočet pro rok 2021.

Zdroj: ÚMO Plzeň 4, ilustrační foto ČP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *