Iggy Pop vydává nové album Post Pop Depression právě dnes!

Iggy Pop je konečně zpět! Čtyři roky si fanoušci tohoto amerického zpěváka a hudebníka museli počkat na jeho novou desku. Ta nyní konečně vychází pod názvem Post Pop Depression!

Titul Post Pop Depression vznikal několik let a Iggy se při jeho natáčení obklopil celou řadou věhlasných kolegů z hudební branže. Masivní podíl na vzniku desky i jejím hudebním obsahu má kytarista, skladatel a zároveň i producent alba Joshua Homme, známý především jako zakladatel kapely Queens Of The Stone Age. Ten do party přibral ještě Deana Fertita ze stejné kapely, který se však v poslední době realizuje především v seskupení The Dead Weather. Čtveřici výjimečných hudebníků završuje ještě Matt Helders, známý hlavně jakožto bubeník z kapely Arctic Monkeys.

V tomto složení dala čtveřice dohromady celkem devět písní, které sám Iggy přiřazuje k těm nejlepším, které kdy natočil: „Chtěl jsem být volný. Abych mohl být volný, potřeboval jsem zapomenout. K zapomenutí jsem potřeboval hudbu.“ uvádí sám zpěvák a jedním dechem dodává, že právě Joshua Homme byl tím, který ho po počátečních náčrtech přivedl k záplavě textů, které Iggy Pop napsal sám o sobě. „Žádný skladatel nechce psát o ničem.“ uzavírá celé téma hudebník, který novým albem navazuje na příběhové desky The Idiot a Lust For Life z dob jeho slavné berlínské éry…

Novinka Post Pop Depression vychází 18. března digitálně, na CD a samozřejmě i na stále populárnějším vinylu. Svojí novinku Iggy Pop doprovodí i na velkém turné po několika kontinentech, které odstartuje již koncem března. Evropské zastávky budou na řadě od začátku května, ta česká amerického hudebníka čeká 25. června, kdy v Praze vystoupí v rámci nového festivalu Metronome…

Iggy Pop se vrací ve skvělé formě! Právě vychází jeho brilantní nové album „Post Pop Depression“, které se na trhu objevuje pod hlavičkou labelu Universal Music!

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *