Ideální zimní dovolená je na místech známých z televizních detektivek Policie Modrava

Na zimní dovolenou na lyže i na procházky. Nejste-li přímo posedlí sjezdovkami, ale ani ty neodmítáte, pak je ideálním místem pro zimní dovolenou Šumava. A nepojedete nikam do neznáma, vyrazit můžete na místa známá z televizního seriálu Policie Modrava a zkontrolovat tam, že se tvůrci detektivek inspirovali krásnou přírodou, pravdivými scénami i tipy na dobré ubytování na Hotel.cz.

V seriálu se vše točí kolem Kašperských Hor, kde má sídlo tým vyhlášené policejní stanice. Samotné město zasahuje do Chráněné krajinné oblasti Šumava, jižně od něho se nachází přírodní rezervace Nebe a Amálino údolí. V okolí se kdysi těžilo zlato a památky na to jsou dobře patrné i v zimě. Přímo na okraji města je sjezdovka, a pokud máte raději běžky, směrem k monumentálnímu hradu Kašperk vede několik tras. Nejlepší ubytování v Kašperských Horách nabízí lázeňský Parkhotel Kašperské Hory, sídlící v budově  bývalého pivovaru hned pár domů od televizní i skutečné policejní stanice. Hotel postavený v anglickém stylu má i balneoprovoz se spoustou lázeňských procedur.

I do Srní často vyráží hrdinové detektivek vyšetřovat své případy. A jeden nebo dva tam dokonce bydlí. Dnes je Srní hlavně rekreační obcí uprostřed Národního parku Šumava s řadou původních stavení horského typu. Ubytovat se tam můžete hned v několika hotelích a penzionech. V okolí je přes 1000 lůžek, největším ubytovatelem uprostřed krás šumavské přírody je hotel Srní a jeho dependence. Hotel je vyhlášený svou gastronomií a hostům nabízí i krytý plavecký bazén a víceúčelovou sportovní halu. Tam je to přesně dovolená na Šumavě.

Podobné služby najdete i v případě, že si za místo ubytování vyberete Churáňov. Oblíbený stejnojmenný hotel je jedním z ubytovacích zařízení přímo ve sportovním a  rekreačním areálu Zadov – Churáňov. Na zimní pobyty ideální! Stojí v lesích na hranicích Národního parku Šumava nedaleko Vimperka. V zimě si tam užijete kilometry sjezdovek s vleky a lanovkami pár kroků od ubytování, V okolí horského hotelu se nachází i několik procházkových tras. A je to místo, které v moderní době proslavila zejména mistryně světa v běhu na lyžích Kateřina Neumannová.

Až budete plánovat zimní dovolenou na Šumavě v okolí Kašperských Hor, rezervujte si ubytování na Hotel.cz.

(Placla)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *