Hvězda Metalfestu je kmotrem tříměsíční velbloudice v plzeňské zoo

Oblíbená německá heavymetalová star RAGE a hvězda Metalfestu pokřtila tříměsíční velbloudici v Zoo Plzeň. Samička velblouda dvouhrbého, v pořadí 22. plzeňské mládě, přišla na svět 13. března a jmenuje se Lamia.

Malá velbloudice se narodila samici Tereze, původem ze Zoo Ostrava. Ta je matkou poprvé. “Bohužel mládě nekrmí, jinak se o něj stará. Výživu proto převzaly ošetřovatelé a zoologové v čele s Miroslavou Palackou. Krmí speciálním tučnou mléčnou směsí pro telata,” uvádí mluvčí zoo Martin Vobruba. V Plzni je nyní chovný samec velblouda dvouhrbého Mulisák, mladé samice Kayla, Tereza a Sisi a mladá Lamia. Loňská samice Nayla na jaře odcestovala do německého Tieparku Cottbus.

Propojení Metalfestu, jehož hvězda malou Lamiu pokřtila, a plzeňské zoo není žádnou novinkou. “V minulosti se Metalfest stal partnerem a podporovatelem chovu celé řady zvířat. Pokřtění byli mj. medvědi hnědí, žirafy, krajta mřížkovaná, vlci hřivnatí, nosorožec indický. Jejich kmotry se staly kapely Accept, Uriah Heep, Alice Cooper, Nightwish, Powerwolf, Hammerfall, Citron a další,” říká Martin Vobruba.

Vybrané jméno pro mládě velblouda je Lamia má mnoho významů a souvislostí. “Například podle blonďaté čarodějnice z filmu Hvězdný prach – protože malá samice je zatím nejsvětlejší velbloud, co jsme kdy měli. Lamia je také jméno z řecké mytologie. Byla milenkou Dia a dcerou Libye. Později se stala příšerou z Hádova podsvětí, Héra ji proměnila v napůl ženu, napůl hada. Lamia rovněž znamená „zářící“, „zářící“ nebo „brilantní“ (z arabštiny „lamiea“),” vysvětluje Martin Vobruba.

Zdroj: Zoo Plzeň, foto Kateřina Misíková

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *