Finálový závod letošní cyklistické České Enduro Série – Kona Enduro Race Špičák se jede v neděli

Šestým podnikem a zároveň i posledním finálovým závodem letošní sezóny se ve sportovní areálu Ski&Bike Špičák uzavře Česká Enduro Série. V neděli 12. září vyrazí na trať Kona Enduro Race Špičák už v 9 hodin ráno první jezdci a jezdkyně. Startovat se bude v prostoru před lanovkou areálu ve skupinách po deseti závodnících v pětiminutových intervalech. Předpokládaný konec je okolo 16. hodiny, kdy budou vyhlášeny výsledky.

V průběžném pořadí elitní mužské kategorie jsou po pěti závodech série v čele známá jména z předchozích let – Milan Myšík před Přemkem Tejchmanem, třetí pak je Jakub Říha. Na nedělním startu by neměli v dalších kategoriích chybět například Michal Prokop (trojnásobný mistr světa ve fourcrossu) či bratři Petr a Vlastimil Hynčicové. Celkem se bude závodit ve třech hlavních kategoriích dospělých: Race, Hobby a premiérově i na elektrokolech – E-bike. Dále pak v několika juniorských a dětských.

V rámci špičáckého závodu si mohou jezdci vyjet též body a nominaci do světové Enduro World Series (EWS). Na startu se proto objeví i zahraničních účastníci např. z Německa, Slovenska nebo Polska.

Trať špičáckého endura měří i s přejezdy zhruba 30 kilometrů. Samotné rychlostní zkoušky z toho tvoří cca třetinu. Bikeři postupně vystoupají na vrcholy Pancíře, Špičáku a Belvederu. Z pěti „erzet“ se dvě pojedou ve Ski&Bike Špičák. „Jednou jim výšlap na Špičák usnadníme lanovkou, podruhé jej musí zdolat. Bez lanovky se budou muset obejít pouze závodníci v E-bikách, ti budou nahoru šlapat dvakrát. Jedna z rychlostních zkoušek se pak pojede v bikeparku,“ přibližuje podrobnosti dvou špičácký „erzet“ Jan Kasík ze spolupořádajícího Ski&Bike Špičák.

Jinak lanovka na vrchol Špičáku i bikepark jsou o tomto víkendu v provozu pro všechny ostatní návštěvníky areálu – pěší, nezávodící cyklisty a bikery.

Zdroj: Ski&Bike Špičák

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *