Festival Můj život s energií zahájí v Alfě Simona Babčáková & No a!

Plzeňský multižánrový festival Můj život s…, který nahlíží na aktuální témata prostřednictvím kultury, se letos zaměří na „energii“. Dvanáctý ročník festivalu otevře 17. 10. v Divadle ALFA představení s názvem Simona Babčáková & No a!

Improvizační skupina No a! vznikla jako výsledek experimentů v Laboratoři Simony Babčákové. Kombinace herecké a hudební improvizace vytváří spolu s kostýmy a světly dojem klasické činohry, ale bez cenzury a s nekorektním humorem. Představení je mládeži do 15 let nepřístupné a vstupenky na něj lze zakoupit prostřednictvím sítě GoOut. Festival Můj život s energií nabídne do 22. 11. kromě divadelní improvizace i scénické čtení, hudbu, film a debaty s odbornými garanty.

„Zdá se, že bez energií se neobejdeme, i když nás to stojí čím dál víc. V rámci festivalu bychom se rádi podívali na zdroje energie, radosti a inspirace v našich životech. Vnímali různé umělecké žánry jako různé cesty pro odlišné cílové skupiny napříč generacemi a pokusili se s pomocí odborníků pojmenovat nezbytnost obnovování a udržování těchto zdrojů,“ řekla ředitelka festivalu Můj život s energií Marcela Mašínová.

Odbornými garanty letošního 12. ročníku jsou dlouholetý vedoucí energetické kampaně Greenpeace Jan Rovenský a pediatrička MUDr. Pavla Koželuhová, která se specializuje na celostní medicínu, homeopatii a biorezonanční léčbu. S oběma garanty se uskuteční debaty – s Janem Rovenským 1. 11. v Moving Station na téma Energetická krize – strašák nebo realita? S MUDr. Pavlou Koželuhovou 14. 11. v Konferenzzimmer u Cafe Regner na téma Životní energie.

V rámci prologu a speciálního uvedení se na festivalu představí dvě inscenace režisérky Martiny Dobiášové. Školám je určený dopolední prolog – scénické čtení o volbě povolání Ty se neztratíš (16. 10.). Premiéru bude mít nová hra Měj se rád a dobře spi (22. 11.). Pramenem této inscenace je série rozhovorů s lidmi různých generací a z různého prostředí, které spojuje jedno: jsou ve svém životě spokojení a přišli na to, jak se svojí energií vyjít co nejlépe. Obě inscenace se odehrají na jevišti Moving Station.

Součástí festivalu Můj život s energií jsou i filmové projekce v Kině Beseda. Ve spolupráci s Filmovým klubem Plzeň se bude 24. 10. nejprve od 17 hodin promítat film Jana Svěráka Akumulátor 1 a večer pak od 19:30 americký film Syriana o zákulisí ropného byznysu.

Ani letos nebude chybět oblíbený pořad Čítání lidu, ve kterém budou členové Divadla MY číst ze svých oblíbených knih na téma „energie“. Akce se odehraje 7. 11. v Anděl music baru.

Daniela Vítová, ilustrační foto PaNaMo

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *