Festival Lodě na vltavské vodě nabídne už tuto sobotu plavby zdarma

Vyhlídkové plavby, půjčovny plavidel i kol, ale také lezení na ferratě a navíc vše zdarma. To je lákavá nabídka letošního ročníku festivalu vodní turistiky Lodě na vltavské vodě. Ten proběhne v sobotu 22. srpna na splavněném úseku Vltavy mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou nad Vltavou a Týnem nad Vltavou. Je to ideální příležitost vyzkoušet, co nabízí Stezka Vltavy.

Sobotní program festivalu Lodě na vltavské vodě je určen pro širokou veřejnost a je koncipován tak, aby si lidé mohli vyzkoušet co nejširší nabídku služeb, které přináší splavněná řeka Vltava v jižních Čechách. Zdarma tak budou k dispozici půjčovny šlapadel, malých motorových člunů, paddleboardů a dalších vodních atrakcí, návštěvníci budou moci vyrazit na zapůjčených kolech na cyklostezku podél řeky, nebo se vydat na jednu z pravidelných plaveb. Ty budou vyrážet například z Lannovy Loděnice v Budějovicích do Mariny v Českém Vrbném, Ze slepého ramene Malše centrem Českých Budějovic, nebo z Týna nad Vltavou. Vyhlídková plavba z Hluboké nad Vltavou míří do kaňonovitého údolí Karvanických skal nedaleko Purkarce, kde bude možné vyzkoušet letošní novinku v podobě zajištěné lezecké trasy Ferrata Hluboká pod vedením instruktora. „Ferrata sklízí obrovský úspěch, je to vítané zpestření nabídky aktivit na Hlubocku jak pro turisty, tak pro místní obyvatele“ uvádí Jindřich Soukal, radní Hluboké nad Vltavou, která stavbu spolufinancovala.

Atraktivní program nabídne také Vodácké centrum v areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném. Tam je připraven rafting s instruktorem na jedné z nejmodernějších slalomových tratí v ČR, kajaková školička, ale také paddleboardový workshop a jóga na paddleboardech.

Bude se také debatovat o dalším rozvoji

Lodě na vltavské vodě oficiálně odstartují již v pátek 21. srpna konferenčním dnem pro odbornou veřejnost. Na programu jsou mimo jiné prezentace dalších kroků v rozvoji Vltavské vodní cesty a spoluprací zúčastněných subjektů. Představena bude také rozvojová koncepce Českých Budějovic v rámci studie Město a voda, kterou vypracovalo studio A8000. Konference se budou účastnit zástupci Jihočeského a Středočeského kraje, Statutárního města České Budějovice a měst v okolí Vltavy, ale také institucí, které jsou s plavbou přímo spojené, tedy Ministerstvo dopravy, Povodí Vltavy, Ředitelství vodních cest a Státní plavební správa.

„Velice si vážíme účasti našich hostů i vzájemné spolupráce v předchozích letech. Díky té mohlo vzniknout spoustu projektů, které vylepšily infrastrukturu na Vltavě, zpřístupnili jí široké veřejnosti, a především vytvořily atraktivity podporující cestovní ruch v jižních Čechách a v destinaci Budějovicko,“ říká David Šťastný, předseda destinační společnosti Českobudějovicko – Hlubocko, která je organizátorem festivalu. „Na rozvoji našeho destinačního produktu Stezka Vltavy neustále pracujeme po marketingové i investiční stránce. Letos bychom chtěli představit plánovaný projekt výstavby plavební komory na Jiráskově jezu v Budějovicích, která lodím zpřístupní centrum města,“ dodává David Šťastný.

Zdroj: Turistická oblast Budějovicko

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *