Dvacátý festival outdoorových filmů začíná ve Spáleném Poříčí už ve čtvrtek

 Po dvouleté pauze se milovníci outdooru z Plzeňska, středních a jižních Čech letos těší na nový ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Ve Spáleném Poříčí je čekají od čtvrtka 24. listopadu opět tři dny nabité dobrodružstvím a adrenalinem na filmovém plátně.

Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídka outdoorových filmů. Za devatenáct let své existence – letos je 20. ročník – se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné. Spálené Poříčí je jedním z třiadvaceti míst v Česku, kde se festival pořádá.

Filmy nás zavádějí do různých míst naší planety, ukazují mentalitu a kulturu tamních obyvatel. Zavádějí nás do prostředí, kde se běžný “smrtelník” nedostane. Mnoho filmů má velký sociální a citový náboj. Festivalu se zúčastňují čeští, slovenští a zahraniční autoři, filmová studia, národní televize i soukromé televizní společnosti, a to v profesionální i amatérské rovině. Festival a tento filmový žánr má také své mimořádné specifikum a jedinečnost. Filmy si na nic nehrají, to, co divák vidí, je skutečnost, která se odehrála. Filmy jsou jedinečné a neopakovatelné.

FESTIVAL MÁ 4 SOUTĚŽNÍ KATEGORIE:
A. dobrodružný a extrémní sportovní film – sporty v přírodě (mimo horolezectví a vodní sporty), lyžování, extrémní lyžování, horská kola, paragliding, speleologie atd.

B. horský a horolezecký film – horolezecké sporty, expediční lezení, lezení v ledu, polární expedice, horská krajina, člověk a hory

C. dobrodružný vodní sportovní film – rafting, vodácké sporty, kajaking, kanoistika, jachting, potápění, surfing, dálkové plavání a podvodní speleologie atd.

D. cestopisný film (filmy výhradně cestopisného charakteru nezařazené do kategoríí A, B, C)

N – nesoutěžní film (nemá nárok na cenu)

Program festivalu zveřejňujeme v příloze.

Zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí a https://www.outdoorfilms.cz/

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *