Druhým mužem v ČSSD je opět Milan Chovanec z Plzně

Ministr vnitra  předseda sociální demokracie v Plzeňském kraji Milan Chovanec obhájil na sjezdu ČSSD svou pozici druhého muže ve straně. Premiérovi Bohuslavu Sobotkovi se splnilo přání. Poté, co obhájil post v čele strany, delegáti rozhodli, že mu bude i nadále krýt záda ministr vnitra Milan Chovanec. Ten těsně porazil svého protikandidáta Jeronýma Tejce. Pro Chovance hlasovalo 379 delegátů, pro Tejce 280.

Pro zvolení bylo potřeba 347 hlasů, Chovanec tak svoji funkci obhájil mnohem těsněji, než při minulém sjezdu. “Před volbou média psala, že neprojdu, že bude druhé kolo. Beru to tak, že předseda ukázal na svého statutárního místopředsedu podruhé, a Bohuslavu Sobotkovi se to dvakrát povedlo. Byl jsem zvolen a o síle mandátu nemá smysl polemizovat,” prohlásil krátce po svém zvolení pro server Novinky.cz Milan Chovanec.

Podle staronového prvního místopředsedy ČSSD musí být strana, pokud chce vyhrát podzimní volby, srozumitelná, úderná, odvážná a sdělit veřejnosti jednoduché poselství, co chce dělat. “V komunikaci musíme být efektivnější, to je naše poučení do budoucna,” řekl Chovanec delegátům sjezdu. “Dnes končíme s debatou sami o sobě, zítra o programu, a pak musíme za lidmi,” prohlásil.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *