Doubravka má o 32 stromů víc. Vysázeli je v sobotu dobrovolníci ve Špitálském lese

„Srdečně zveme všechny sousedy a Plzeňany v sobotu k nám na Doubravku,” psal minulý týden v elektronických médiích starosta čtvrtého obvodu Tomáš Soukup (ANO). “Životní prostředí a zapojení veřejnosti do dění v obvodu patří mezi naše priority. Proto jsme moc rádi, že nyní obě tyto priority můžeme spojit. Stromy a veškeré nářadí budou na akci připraveny, chybět nebude ani dozor v podobě odborníků, kteří zájemcům s výsadbou a péčí o zeleň moc rádi poradí,“ zval na akci.

Kolik přišlo dobrovolníků ukazují fotografie. Lidé nesázeli stromy vlastní, ale stromy již připravené. Společně jich vysadili 32. Nejvzrostlejší z nich mají výšku až 2,5 metru a obvod kmene až 14 centimetrů. Konkrétně se jedná o javory, třešně, borovice, habry, lípy, duby a modříny.

Podzimní výsadba více než tří desítek stromů zapadá do koncepce obnovy Špitálského lesa, který v obvodu patří mezi vyhledávaná místa k relaxaci a sportu.

„Již na jaře Špitálský les prošel ozdravným řezem, kdy v něm Správa veřejného statku města Plzně odstranila suché a vichřicí poškozené stromy. Na obnovu nyní naváže právě první a později i druhá etapa výsadby nových stromů. Následovat by měla obnova hřišť a výměna některých dětských prvků. I nadále počítáme s tím, že louka v horní části bude sloužit pro potřeby pejskařů,“ říká místostarosta Zdeněk Mádr (ODS).

Zdroj: MO Plzeň 4

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *