Na elektrokolech budou doubravečtí strážníci zajišťovat pořádek snadněji

Doubravečtí strážníci mají ve výbavě dvě nová elektrokola. Pořídil jim je Městský obvod Plzeň 4 ze svého rozpočtu a slavnostně jim je předali jeho představitelé. Strážníci v Doubravce jsou vůbec prvními, kdo bude nejmodernější formu techniky dopravy využívat. Kola jsou pohodlná, strážník by měl být mobilnější a pohyb po rajonu by pro něj měl být lehčí. Maximální rychlost, při které při jízdě motor „pomáhá“ je 25 km/h. Při překročení této rychlosti se asistence elektromotoru vypne.

Cyklohlídky nejsou pro Plzeň žádnou novinkou. Působí už tady řadu let a osvědčily se. “S  koly se dostanou mnohdy do míst, do kterých je obtížné se dostat služebním vozidlem. Bicykly strážníci využívají např. při kontrole cyklostezek, parků, chatových oblastí nebo jako doprovod při cyklistických závodech a  podobně,” popisuje mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

Do výbavy do služby dostali strážníci ještě i další pomocníky. Zastavovací svítilny, které neplní jen funkci svítilny k  zastavování vozidel. Disponují totiž ultrafialovým světlem, s  jehož pomocí lze ověřit pravost bankovek. Ulehčit práci v  terénu by měl strážníkům také nový laserový dálkoměr.

Foto MP Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *