Don Quijot se rozloučí až v sobotu, U Zvonu ho vystřídá Pes baskervillský

Devátý ročník festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem má za sebou více než polovinu. V sobotu 16. 7. se na prostranství U Zvonu odehraje poslední představení letošní novinky Don Quijote s Kamilem Halbichem v titulní roli. Jedná se o přidané náhradní představení za deštivou středu 13. července. Část vstupenek je ještě v prodeji.

Od středy 20. 7. je pak na programu sedm repríz loňské velmi úspěšné komedie Prokletí rodu Baskervillů nebo Pozor, zlý pes! s Pavlem Baťkem jako Sherlockem Holmesem. V přestávce mezi oběma inscenacemi se v pondělí 18. 7. uskuteční v rámci doprovodného programu Slam Poetry Open Air.

Divadelní léto pod plzeňským nebem pořádá PaNaMo ve spolupráci se Západočeskou galerií v Plzni, festival podporuje Město Plzeň, Plzeňský kraj a společnost Plzeň 2015.

 Divadelní léto je největším open air divadelním festivalem v Plzeňském kraji, v posledních letech se jeho návštěvnost ustálila na 8 000 diváků. Festival každoročně zasazuje do kulis historického centra Plzně vlastní originální inscenaci.

Don Quijote se měl původně s publikem rozloučit už v pátek 15. 7. Z důvodu silného deště bylo však představení ve středu 13. 7. zrušeno a náhradní termín je sobota 16. 7. „Divákům, kteří mají v sobotu čas, zůstávají vstupenky ze středy v platnosti. Těm, kteří nemohou přijít, vracíme vstupné v plné výši. Některá místa se tím průběžně uvolňují a dáváme je zpět do prodeje. Rád bych proto upozornil, že Dona Quijota je možné mimořádně vidět i v sobotu,” zve umělecký ředitel Divadelního léta a režisér inscenace Vilém Dubnička.

Další reprízy Dona Quijota se plánují již tradičně na 10. ročník festivalu v červenci příštího roku.

V rámci vedlejšího programu se Divadelní léto snaží představovat divákům nové typy jevištního umění, které nejsou tak často k vidění na venkovní scéně. V pondělí 18. 7. to bude Slam Poetry Open Air. Na scéně pod otevřeným nebem se utkají: Anatol Svahilec (mistr ČR 2014), Metoděj Constantine (mistr ČR 2013), Bio Masha (vítězka Tilos Slam Budapest), Ondra Hrabal, Pan Václav, Lojza Kvádr, Švéd, Kňour a další. Moderovat bude Nejhodnější Michal.

Ve středu 20. 7. se pak U Zvonu odehraje první ze sedmi repríz komedie Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes!, která měla premiéru v loňském roce v Proluce. S Pavlem Baťkem v roli Sherlocka Holmese se tu diváci budou potkávat až do 26. 7., kdy letošní 9. ročník Divadelního léta končí.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *