Dobrý tip: knížka od Ježíška. Starý most nabízí na trzích regionální novinky

  Jedním z nejnavštěvovanějších stánků na vánočních trzích na náměstí Republiky je prodejnička plzeňského nakladatelství Starý most. Na vánočních trzích v něm lidé nakupují především regionální literaturu už skoro dvacet let. Za tu dobu se ve stánku objevily desítky nových titulů, které posloužily jako vyhledávané vánoční dárky. Jinak tomu není ani letos, nakladatelství nabízí řadu novinek, kterými můžete potěšit své blízké. A ještě důležitá informace – stánek Starého mostu je blízko dětského kolotoče.

Plzeň, Šumava a západní Čechy – to jsou témata knížek z nakladatelství Starý most. Představujeme pár zajímavých novinek:

Plzeňsko-český slovník (2. vydání)
Neprodávanější kniha nakladatelství Starý most s plzeňskou tématikou se dočkala druhého vydání v novém kabátě. Je doplněna 350 novými hesly a originálními ilustracemi s plzeňskou tématikou. Autorem velmi oblíbené knihy je Jan Hajšman.

Kriminální případy a aféry ze Šumavy, Pošumaví a Českého lesa
Trojice archivářů z Plzeňského kraje vybrala devět desítek zajímavých soudních deliktů, které se v období mocnářství, první republiky, německé okupace i začátků socialismu odehrály v západním pohraničí. Kniha je bohatě doplněna originálními snímky a plánky z tehdejších vyšetřovacích spisů.

Plzeňské tajnosti
Desítky kapitol nabízejí nové pohledy na historii Plzně od středověku do sedmdesátých let 20. století. Ve spolupráci s plzeňským archivem a Západočeským muzeem byly vybrány zajímavé osudy lidí i městských staveb či dramatických událostí. Kniha je doplněna starými i novými fotografiemi Jaroslava Vogeltanze a Marie Šlehoferové.

(Plzeňské tajnosti: O hloupé sázce: https://www.youtube.com/watch?v=9hUmRbnto9k)

(Plzeňské tajnosti: Hořící sádlová koule: https://www.youtube.com/watch?v=1CvDD-iJHAA)

Šumavské osmdesátky a devadesátky
Kniha přináší unikátní a dosud neznámé snímky ze šumavského pohraničí z osmdesátých a devadesátých let 20. století. Syrové fotografie zdevastovaného a zanedbaného kraje, dnes už zaniklých pohraničních rot i tehdejší přírody. Autory fotografií jsou manželé Mátlovi, texty napsal Zdeněk Šmída, který se zabývá historií západní hranice republiky.

Starý Plzenec – události, příběhy, osobnosti
Druhá kniha, která se věnuje historii Starého Plzence, přináší tentokrát zajímavé osudy plzeneckých občanů, popis dramatických událostí května 1945 i srpna 1968. Její významnou částí jsou medailonky místních osobností – literátů, hudebníků či výtvarníků. Kniha je doplněna množstvím fotografií převážně z osobních sbírek staroplzeneckých občanů. Autorkou převážné většiny textů je Anna Velichová.

Zdroj: Nakladatelství Starý most

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *