Dobřany hostí mistrovské akordeonové kurzy. Vyučovat bude prezident celosvětové asociace Frédérick Deschamps z Francie

Akordeonové mistrovské kurzy povede o víkendu v Dobřanech prezident celosvětové akordeonové asociace CMA pan Frédérick Deschamps z Francie. Bude to poprvé, co se mistrovské kurzy jednoho z nejlepších světových pedagogů uskuteční v České republice a také poprvé, co se tu pan Deschamps zdrží déle, než jeden den.

O jedinečnosti této akce vypovídá také fakt, že byla podpořena velvyslanectvím Francie v České republice a byla jí udělena záštita velvyslance Rolanda Galharagua. V  rámci kurzů se uskuteční několik koncertů. Prvním z  nich je páteční zahajovací koncert ve společenském sále Comtes FHT a.s. a vystoupí na něm uznávaná mezzosopranistka Edita Adlerová a pořadatel kurzů akordeonista Petr Vacek. Dalším hudebním zážitkem je koncert ředitele ZUŠ Bedřicha Smetany Jana Kotrče a posledním pak koncert aktivních účastníků kurzu. Ten se bude konat v  sobotu od 19:00 v  dobřanském kině Káčko. Vstupenky je možné obstarat v  Městském kulturním středisku Dobřany do páteční 16:00 a v sobotu přímo v  kině Káčko.

„Neskutečné se stalo skutečností a Frédérick Deschamps přijal moje pozvání na uspořádání mistrovského kurzu a ve dnech 6.  –  8. 3. 2020 stráví tato celosvětově uznávaná kapacita svůj drahocenný čas v  Dobřanech,“ vysvětluje pořadatel kurzů Petr Vacek. „Výuka bude probíhat v  prostorách Základní umělecké školy J. S. Bacha Dobřany a zúčastní se jí na šest desítek hudebníků z  celé České republiky,“ doplňuje Vacek.

Petr Vacek je jedním z  nejlepších českých akordeonistů, který začínal s  hrou na tento nástroj už v  šesti letech na základní umělecké škole. Následovala konzervatoř a studium ve Francii u Frédéricka Deschampse, který si Petra sám vybral. V  současné době Petr Vacek učí na Základní umělecké škole J.  S.  Bacha v  Dobřanech, je vedoucím akordeonového oboru Plzeňského kraje a členem mezinárodní poroty CMA (celosvětová akordeonová asociace).

Zdroj: MKS Dobřany

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *