Do plzeňské kanalizace opět přitekly nebezpečné látky! Do Berounky se jedy nedostaly

Nebezpečné látky zřejmě ropného původu začaly přitékat včera 3. 12. do plzeňského kanalizačního systému. Obsluha ČOV si všimla jednak zápachu a také barevného filmu na hladině přitékající odpadní vody. Je to už druhý případ za poslední tři týdny, kdy likvidují nebezpečné látky v kanalizaci pracovníci čistírny odpadních vod společně s hasiči. Ti zasahovali na ČOV včera a také dnes dopoledne.

Na změny na hladině odpadní vody reagovala obsluha ČOV včera před 14. hodinou a okamžitě zahájila prohlídku stokové sítě. Nebezpečné látky byly svedeny do retenčních nádrží a to proto, aby se nedostaly do biologické čistící linky a hlavně aby nemohly kontaminovat řeku Berounku. Díky včasnému zásahu nebyla řeka ohrožena.

Podobný případ se stal už 18. 11. 2020, kdy přiteklo do kanalizace větší množství látek ropného původu. Ty jsou velmi nebezpečné a znamenají smrtelné nebezpečí pro vodní živočichy. Tehdy bylo z odpadní vody odstraněno téměř 8 000 litrů zředěných ropných látek a sorpčního materiálu. Obě záležitosti řeší Policie České republiky.

Zdroj: Vodárna Plzeň

 

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *