Do kdy se kde v Plzeňském kraji očkuje. Informace o fungování vakcinačních center

V Klatovech bude probíhat očkování v kulturním domě jen do 18. 8., poté se přesune do Klatovské nemocnice na ortopedickou ambulanci. Ke konci září bude ukončovat provoz Velkokapacitní očkovací místo (VOČM) v Plzni ve Vejprnické ulici a uvolní budovu pro potřeby střední školy, kde je v nájmu. Jeho služby budou převedeny do Rokycanské nemocnice. Ostatní místa budou i na podzim očkovat beze změny.

Domažlická nemocnice, Klatovská nemocnice, VOČM, Fakultní nemocnice Plzeň a Stodská nemocnice očkují děti od 12 let. Stodská nemocnice zároveň nabízí očkování bez registrace v Centrálním rezervačním systému.

Velkokapacitní očkovací centrum (VOČM) Plzeň – Jeho provoz bude ukončen 27. 9. Poslední očkování prvními dávkami se uskuteční 9. 9., v případě nedokončení očkování druhými dávkami budou očkovaní (včetně dětí) pozváni do Rokycan.

Klatovy – Očkovat v KD Družba se bude jen do 18. 8., poslední očkování prvními dávkami zde bude 13. 8. Hned 14. 8. bude zahájeno očkování v Klatovské nemocnici na ortopedické ambulanci, v případě nedokončení očkování druhými dávkami v KD Družba budou očkovaní (včetně dětí) pozváni do Klatovské nemocnice.

Stod – Očkování zde minimálně do listopadu probíhá v prostorách KD Stod. Pak se případně přesune do Stodské nemocnice.

Rokycany – Očkování probíhá bez časového omezení v prostorách Rokycanské nemocnice. Zatím se zde očkuje jen od 16 let, po ukončení provozu VOČM se očkování rozšíří i na děti od 12 let.

Domažlice – Očkování probíhá bez časového omezení v prostorách Domažlické nemocnice.

Nemocnice Svatá Anna – Očkování pouze starších 16 let probíhá bez časového omezení v prostorách nemocnice.

Plzeň – Očkování probíhá bez časového omezení v areálu Fakultní nemocnice Plzeň na Borech, očkování dětí od 12 let na ambulanci Ústavu imunologie a alergologie, ve vybraných dnech i na Klinice pracovního lékařství v Plzni na Lochotíně. Očkování bez omezení probíhá i na EUC klinice Plzeň na Denisově nábřeží.

Zdroj: Plzeňský kraj, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *