Do druhého kola senátních voleb na Plzeňsku postupují Naxera a Kovářová

Do druhého kola senátních voleb v obvodě č. 7 Plzeň-město postupují Karel Naxera z Přeštic za koalici SPOLU (22,93 %) a nezávislá kandidátka Daniela Kovářová ze Štěnovic (21,96 %). Oba ve volebním obvodě, za který kandidují, bydlí. Senátní obvod zahrnuje celý okres Plzeň-jih, část Klatovska v oblasti Horažďovicka a druhý plzeňský obvod Slovany. K urnám přišlo 44,29 % voličů.

V těsném závěsu za nimi skončil Josef Váňa z hnutí ANO (20,23 %), který se ještě po sečtení víc než poloviny hlasů zdál být absolutním vítězem, Daniela Kovářová byla v té chvíli druhá a Karel Naxera třetí, takzvaně pod čarou.

Mandát v senátním obvodě obhajoval známý tvůrce večerníčků Václav Chaloupek, který zůstal daleko za “dvacítkovou” trojicí, a v senátu tedy končí.

Do druhého kola, který se uskuteční následující pátek a v sobotu, postupují tedy starosta Přeštic Karel Naxera a advokátka Daniela Kovářová. Zatím se zdá, že větší šanci má Kovářová, protože by mohla dostat hlasy, které v prvním kole získali zejména příznivci Váni, Kůrky a Valenty.

Zdroj: Seznam Zprávy

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *