Dnes se vánočně rozsvítí Zoo na Hluboké. Bude to “pastva” pro oči a fotografy

 Vánoční atmosféru na Budějovicku již podvanácté rozzáří oblíbená akce v Jihočeské zoologické zahradě Hluboká nad Vltavou. Na unikátní propojení tisíců světýlek a modelů zvířat ze světelných prvků se světem zvířat skutečných láká Vánočně nasvícená Zoo už od pátku 9. prosince. Nevšední událost si návštěvníci budou moci užít až do 8. ledna.

Oblíbená akce, na kterou se sjíždějí lidé z celých jižních Čech, ale také ze sousedních krajů, se stala již tradiční součástí adventního období na Budějovicku. Vánočně nasvícená Zoo Hluboká otevře své brány již podvanácté od 9. prosince až do 8. ledna. Během prodloužené otevírací doby do 19 hodin si návštěvníci po západu slunce vychutnají nevšední vizuální zážitek vytvořený tisíci světýlek a světelných modelů zvířat. To vše je zasazeno do prostředí zoologické zahrady a je tak možné současně pozorovat živá zvířata a jejich chování po setmění.

Letošní ročník přináší prodloužení nasvícené prohlídkové trasy a také nové modely zvířat. Osvětlený je téměř celý areál hlubocké zoo, přesto tato akce nepředstavuje výraznou energetickou zátěž. “K osvětlení využíváme technologii LED žárovek, která není energeticky náročná a zároveň jsme v průběhu roku učinili úsporná provozní opatření jak u spotřeby elektřiny, tak plynu. Světla jsou rozsvícena jen v průběhu otevírací doby areálu. Díky této kombinaci se může oblíbená akce uskutečnit i v současné nepříznivé situaci,” uvedl ředitel Jihočeské zoologické zahrady Hluboká nad Vltavou Vladimír Pokorný.

Největším prvkem celé instalace je model losa evropského vysoký přes tři metry, který je zároveň letošní novinkou. Dohromady je v areálu 22 druhů zvířat vytvořených z LED světel. Prohlídková trasa je prodloužena až k losímu výběhu a na vyhlídkovou lávku, ze které se otevírá pohled na zámek i město Hluboká na druhém břehu Munického rybníka. Nasvícená plocha činí téměř 3 ha a s instalací a zapojením světel pomáhali také žáci nedaleké střední školy elektrotechnické SOŠE Hluboká nad Vltavou.

Vánočně nasvícená zoo je vyhledávanou atrakcí pro obyvatele Jihočeského kraje, ale představuje také zajímavou součást nabídky cestovního ruchu v adventním období. “Ze statistik návštěvnosti víme, že na nasvícenou Zoo přijíždějí lidé také například ze středních a západních Čech. V kombinaci s vánočním programem v okolních městech je to ideální příležitost navštívit jižní Čechy třeba na prodloužený víkend a naladit se na poklidnou sváteční atmosféru, která se v současnosti mezi lidmi často vytrácí,” říká Tomáš Polanský, ředitel destinační společnosti Českobudějovicko-Hlubocko.

Zdroj: Turistická oblast Budějovicko 

Jestli plánujete výlet za něčím skutečně jedinečným, nasvícená Zoo v Hluboké je tím pravým tipem. Letošní ročník přináší prodloužení nasvícené prohlídkové trasy a také nové modely zvířat.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *