Dětský domov v Plané má nový sociální automobil. Přispělo na něj bezmála třicet firem z regionu

Dětský domov Čtyřlístek v  Plané získal zdarma již druhý sociální automobil. Zcela novou Dacii Dokker využije k  odvozu dětí k  lékaři a k  dalším aktivitám. Předání vozidla proběhlo ve středu 12. prosince 2018 za účasti zástupců dětského domova a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje.

Dětský domov rodinného typu, který zabezpečuje zhruba třicet dětí, obdržel svůj druhý vůz v  rámci projektu Sociální automobil. Projekt funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v  České republice na stovky vozidel. Domov Čtyřlístek získal v  celkovém pořadí již 762. automobil. „Ve většině zařízení pečujících o děti je vozový park ve velmi špatném technickém stavu. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen velmi obtížně, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a pomoci těm, kteří v životě nemají stejnou startovní čáru jako my,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Dětský domov Čtyřlístek je zařízení s  nepřetržitou péčí o děti. Jeho pracovníci zajišťují veškerou přípravu dětí do školy, vyplnění jejich volného času, dodržování hygienických i sociálních návyků atd. Jedním z  hlavních cílů domova je, aby se život dětí ve Čtyřlístku podobal co nejvíce běžnému životu v rodině. „V domově využíváme automobil především pro převoz dětí k  lékaři, který není v  našem městě a musíme za ním dojíždět až do Plzně. Také nám ale poslouží na výlety a různé kulturní akce, kam s  dětmi jezdíme. Využijeme jej pak i na zajištění běžných činností, jako jsou třeba pravidelné nákupy. Nový vůz jsme už potřebovali, proto z  něj máme opravdu velkou radost. Děkujeme všem podporovatelům i společnosti Kompakt“, uvedl Mgr. Jiří Kotschy, ředitel domova.

Nový automobil může výchovné zařízení využívat zejména díky štědrosti lokálních firem, které na vůz přispěly. Celkem se na projektu podílelo 29 subjektů z  nedalekého okolí. (tz)

Foto Kompakt

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *