Děti vyrazí pohádkovým lesem na rozhlednu Semenec v Týně nad Vltavou

Děti z Týna nad Vltavou a okolí vyrazí v sobotu 12. září po osmileté přestávce znovu pohádkovým lesem k místní rozhledně Semenec. Organizátorem akce je vltavotýnské sdružení Activ.

„Princip akce zůstává i po několikaleté přestávce stále stejný. Děti vstoupí do pohádky na kraji zahrádkářské kolonie Semenec. Na zhruba dvoukilometrové trase budou potkávat jednotlivá pohádková stanoviště, kde po splnění úkolu dostanou razítko a samozřejmě také odměnu za své snažení. Odměna bude v cíli u rozhledny ještě doplněna o špekáček, který si budou moci opéct na připraveném ohni,“ uvedla Markéta Karešová, hlavní pořadatelka Pohádkového lesa a autorka celého konceptu akce.

Procházku je možné absolvovat od 10 do 15 hodin. Ovšem v přesně daný čas. Toto opatření zavedli pořadatelé proto, aby se děti ve stejnou dobu nehromadily na jednotlivých stanovištích a byly volně rozptýleny po trase. „Čas startu bude uveden na startovní kartě, kterou lze koupit za 30 korun v prodejně hraček Renaty Trnkové v Tyršově ulici v Týně nad Vltavou,“ poznamenal Filip Valtr ze sdružení Activ.

Podle něho účastníky čeká příjemný den v přírodě, což ocení nejen děti, pro které je akce určena, ale jistě i dospělý doprovod. „Pokud bude vyprodáno, nebo bude mít kdokoli jakýkoli dotaz, jsme k dispozici na telefonních číslech 724 590 115 a 724 658 631. Zpětně budeme zařazovat časy, na které se někdo omluví. Z tohoto důvodu prosíme každého, kdo zjistí, že nemůže dorazit, aby nám zavolal. Vrátíme startovné a čas uvolníme dalším,“ doplnil Valtr.

Zdroj: Activ Týn nad Vltavou

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *