Děti malovaly Japonsko. Jejich obrázky jsou k vidění na historické plzeňské radnici

Každého, kdo v těchto dnech zavítá do budovy radnice na náměstí Republiky, potěší nádherné barevné dětské obrázky. Výstava s názvem Japonsko očima dětí je umístěna v 1. patře radnice.

Město Plzeň vypsalo výtvarnou soutěž pro děti z plzeňských základních i uměleckých škol. Tématem, jímž bylo výtvarné ztvárnění jakéhokoli japonského námětu, chtěla radnice připomenout, že letos uplynulo třicet let od chvíle, kdy Plzeň a japonské město Takasaki uzavřely přátelství. Během září se  sešly tři stovky moc pěkných prací dětí a mladých lidí ve věku od čtyř do patnácti let.

„Na výstavě je k vidění několik desítek děl od menších rozměrů až po velké obrazy. Děti si nejčastěji ke ztvárnění svého námětu vybraly technologii malby. Ve vitrínách jsou vystaveny i kresby tuší,“ informovala zástupkyně ředitele plzeňské Základní umělecké školy Jagellonská Jaroslava Spěváčková. Tato škola byla garantem soutěže.

Výběrová komise rozhodla, že nebude vyhlašovat první až třetí místa, ale že v jednotlivých kategoriích udělí jen ceny nejlepším dílům. Celkem jich udělila dvacet. Dětem budou ceny předány neveřejně. Dárky pro ně připravila města Takasaki a Plzeň.

Zdroj: www.plzen.eu

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *