Děti dětem letos získaly 185 tisíc korun. Ze čtvrtečních koncertů už mají dobrý základ i pro rok 2019

Začátkem týdne byla uzavřena sbírka Díky dětem pro rok 2018 částkou s celkově získanou částkou 185.000 korun. Vybrané finance budou rozděleny mezi tyto projekty: Znakovka do škol, Zdravínek ve FN Plzeň a handicapovaní sportovci TJ Halma. Informovala o tom výkonná ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková. Díky dětem je projekt, který je založen na pomoci dětí dětem v Plzni.

Ve čtvrtek 20. prosince se konaly tři koncerty ve prospěch této sbírky, ale už pro rok 2019. Za jediný den poputuje ve prospěch dětí 40.786 korun. Zasloužily se o to dva koncerty v  kostele U Ježíška, dopoledne zahrály děti z  3. B ZŠ a MŠ Tyršova Černice  (částkou 5.457 Kč), odpoledne pak děti z  kytarové třídy Aleny Kozákové ze ZUŠ Chválenická Plzeň (částkou 1.493 Kč). Na závěr celkovou částku doplnil jedinečný koncert „Jéčko dětem“ pod vedením Jaro Smejkala. Z  tohoto koncertu na sbírkové konto Díky dětem půjde 33.836 Kč.

Organizátoři děkují všem, kteří sbírku podpořili a podporují. (tz)

Foto archiv nadace

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Michal napsal:

    Dobrý večer, projekt se nazývá… Díky dětem. V nadpisu máte děti dětem, který také existuje, ale výtěžek jim není určen. Přeji hezký večer. Michal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *