Ďábel a Smrt se vsadí o hrad Švihov na nových nočních prohlídkách. Každý víkend v srpnu

Další ročník oblíbené a hojně navštěvované divadelně-šermířské akce, která otevírá pro veřejnost pozdně gotický skvost po setmění, se opět ponese v duchu nadsázky, nedorozumění a nadpřirozených bytostí.

Do hradních legend tentokrát vstoupí vysloužilý Ďábel a jeho mladý ambiciózní nástupce Smrt, kteří se vsadí o vládu nad hradem. Boj o duši největších hříšníka provede návštěvníky interiéry a exteriéry hradu a umožní jim zažít typický mix akce a komedie, historických látek a zemitého humoru. „Při letošních prohlídkách mě inspiroval motiv střetu tradice a nových pořádků. Na Švihově už typicky vítězí fortel nad novotami, takže se laskaví návštěvníci mohou přesvědčit, zda tomu tak bude i letos,“ říká dlouholetý autor švihovských scénářů Vít Schmarc. Mezi početnými hrdiny nebude letos chybět ani císař Rudolf II., který na hradě kdysi krátce pobýval.

Diváci mají možnost zhlédnout zhruba hodinové představení na vodním hradě Švihov v termínech 16. a 17., 23. a 24. a konečně 30. a 31. srpna od 19:00. Prohlídky odcházejí každých 30 minut. Správa hradu vřele doporučuje provést online nákup vstupenek na vybraný termín na webu www.hradsvihov.cz. (tz)

Ilustrační foto Seznam.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *