Čtvrtý obvod se domluvil s městem Plzní, MHD do Červeného Hrádku posílí. S Arrivou nejsou spokojeni

Městský obvod Plzeň 4 se v úterý dohodl s městem Plzní na posílení linky MHD č. 38 do Červeného Hrádku. Zlepšení dopravní obslužnosti s účinností od 1. září je výsledkem jednání čtvrtého obvodu s městem Plzní a PMDP. Posílení MHD čtvrtý obvod inicioval poté, co řada cestujících kritizovala nového krajského autobusového dopravce, jenž v polovině června převzal linky MHD obsluhující okrajové části obvodu.

„Vítáme vstřícnost města Plzně a PMDP. Posílení linky číslo 38 považujeme za kompromisní řešení, které přichází v pravou chvíli. Se začátkem školního roku se zvýší počet cestujících veřejnou dopravou a my věříme, že díky tomuto kroku se všichni naši občané dostanou včas do práce nebo do školy. Situaci budeme bedlivě monitorovat a při případných potížích jsme připraveni dál jednat,“ říká starosta obvodu Tomáš Soukup (ANO).

„Autobusovou linku PMDP č. 38 posílíme v nejvytíženějších hodinách. Čtyři spoje přidáme dopoledne a čtyři spoje odpoledne. S ohledem na aktuální kapacity se v tuto chvíli jedná o maximum, které jsme schopni realizovat. Doufáme, že i taková pomoc výrazně zlepší dopravní obslužnost Červeného Hrádku,“ říká náměstek primátora Michal Vozobule (TOP 09).

Další změny ve veřejné dopravě čtvrtý obvod oznámil již na začátku srpna v návaznosti na jednání s Plzeňským krajem a krajským organizátorem veřejné dopravy – společností POVED. Cestující s předplatným mohou nově do spojů Arrivy č. 253 a 254 nastupovat všemi dveřmi.

„Po celou dobu jsme sbírali výtky občanů, kteří si po změně krajského dopravce stěžovali na výpadky spojů, jejich zpoždění, nesrovnalosti v tarifech nebo snížení komfortu ve srovnání s MHD. Všechny připomínky jsme předali dotčeným stranám a jsme rádi, že se řadu z nich podařilo alespoň částečně napravit. Červený Hrádek je nedílnou součástí Plzně a jeho občané si zaslouží kvalitní a spolehlivou veřejnou dopravu,“ dodává místostarostka Lenka Kočová (ODS).

Červený Hrádek dříve obsluhovaly autobusové linky PMDP č. 53 a 54. Provoz těchto linek byl ukončen a místo nich byla nově nasazena linka PMDP č. 38. Většinu spojů pak převzal nový krajský autobusový dopravce Arriva Střední Čechy. Změna však s sebou přinesla řadu problémů včetně zpoždění nebo i úplného výpadku spojů.

Zdroj: MO Plzeň 4, ilustrační foto

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *